Láska psů je úžasná a nezištná: Muž se stal nejlepším přítelem pro slepého psa z útulku, který vždy pozná jeho hlas

Ahmed Embaby je již řadu let dobrovolníkem v Furever Rescue Foster v Káhiře, ale nikdy neměl tak věrného přítele, jako je pes Arafa. Pes byl odvezen z ulice, kde on, slepý, měl velmi těžké období.

Slepý pes Arafa / Zdroj: goodhouse.ru

Arafa je teď v bezpečí. Je obklopen starostlivými a laskavými lidmi, ale byl to Ahmed, který mu byl ze všech nejmilejší. Podle muže ho Arafa následuje všude v útulku – Ahmed mu říká „slepý ochránce“.

Když dobrovolník přijde ráno do práce, jakmile vykřikne jméno psa, ten k muži okamžitě běží. A i když nic nevidí, pozná svého milovaného přítele podle hlasu – a nikdy se nemýlí!

„Je to úžasné! Nikdy mě nepřestává udivovat ta nespoutaná radost, s jakou mě pes zdraví. To opět dokazuje, že láska psů je úžasná a nezištná.“ říká muž.

Přestože Arafův zrak nikdy nebude obnoven, emoční a fyzický stav psa, za dobu pobytu v útulku, se výrazně zlepšil. Nikdy ho neomrzí děkovat dobrovolníkům za jeho záchranu a péči, zejména jeho nejlepšímu přítele Ahmedu.

Útulek dělá vše pro to, aby našel pro psa novým domovem a milujícími majiteli. Není to ale snadné, protože jen málo lidí ve městě je připraveno převzít odpovědnost za slepého psa. A přesto je Arafa šťastný.

PSALI JSME: MUŽ SI MYSLEL, ŽE ZTRATIL SVÉHO MALÉHO PSA V OHNI, DOKUD NEMĚL PROROCKÝ SEN

PŘIPOMÍNÁME: FENKA PROSILA LIDI, ABY ZACHRÁNILI JEJÍ ŠTĚŇATA, KTERÁ BYLA POD HROMADOU KAMENŮ. A POMOC PŘIŠLA

Share