Není obyčejná babička: 78letá žena zvedá činku vážící 160 kilogramů. Jak to dokáže udělat

Nora Langdonová není obyčejná babička. Už 14 let tráví důchodkyně veškerý volný čas v posilovně.

Posilovna / Zdroj: goodhouse.ru

Zatímco většina lidí nad 70 let odchází na odpočinek a zvyká si na rozměrný životní styl, 78letá Nora stále posouvá hranice možností svého těla.

Langdonová začala kariéru vzpěračky v 64 letech. Od roku 2007 se zúčastnila 22 oficiálních šampionátů, z nichž 20 vyhrála. V době zrušení soutěže kvůli pandemii koronaviru pokračuje Nora v tréninku a chystá se po zrušení opatření předvést své schopnosti.

Podle Open Powerlifting Langdonová soutěží hlavně v 90kilometrové váhové kategorii, ale někdy i v 82,5 kg. Tato super babička udělala 19 světových rekordů v obou váhových kategoriích.

Na začátku roku 2021 Nora zaznamenala na videu dřepy s hmotností 159 kilogramů během tréninku. I když je tento výsledek působivý, zdaleka není to maximum, kterého Langdonová dokáže.

Mezi hlavní body jejího soutěžního životopisu patří vítězství na mistrovství světa Powerlifting Federation (IPF) v Masters of Powerlifting v roce 2008, Mistrovství světa v silovém trojboji v letech 2012, 2016 a 2018 a Mistrovství světa v Powerlifting Congress (WPC) v roce 2019 a na APF Championships v 2019. Na základě výsledků Nory a nových videí na svém blogu hodlá soutěžit v soutěži do roku 2021, pokud tedy soutěž se bude konat.

PSALI JSME: 80LETÁ ŽENA SE NA TIKTOKU STALA HVĚZDOU FITNESS: DOKONCE I OLYMPIJŠTÍ SPORTOVCI BUDOU ZÁVIDĚT JEJÍ VYNIKAJÍCÍ FORMU

PŘIPOMÍNÁME: ŽENA UKÁZALA, JAK SE ZMĚNILA, A OHROMILA LIDI: LZE JI POZNAT POUZE PODLE TETOVÁNÍ

Share