Jak dopadlo vyšetřování ministerstva financí případu pronájmu prostorů Vinohradské nemocnici: exministr Arenberger za ně ročně dostával přes milion korun

Ministerstvo financí se jako první zabývalo smlouvami mezi Vinohradskou nemocnici a jejím šéfem Petrem Arenbergerem. Jak ale šetření podmínek dopadlo není známo. Píše o tom web seznamzpravy.cz.

Před několika měsíci se objevila informace o tom, že nemocnice platí statisíce korun svému řediteli za nájem. V areálu, který patřil tehdy ještě šéfu zdravotnictví Petru Arenbergerovi nemocnice skladovala dokumentaci.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Případem se následně začalo zabývat ministerstvo financí jelikož existovalo podezření ze střetu zájmů. Nemocnice musela předat smlouvy, účty a další doklady.

Resort financí ovšem neuvedlo jestli vše bylo v pořádku a předalo věc ministerstvu zdravotnictví.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Nyní resort zdravotnictví může dělat v nemocnici kontrolu jako její zřizovatel. Nyní se ale neví, jestli kontrola bude uskutečněna.

Ministerstvo financí se zřejmě zabývalo shromážděním dokladů, dle kterých by se rozhodlo, jestli kontrola je nutná. Celou věc proto nekomentují, protože na to navazují další procesní úkony.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Resort zdravotnictví ze své strany uvedlo, že musí vyhodnotit výsledky vyšetřování a potom rozhodne, jak postupovat dál.

Areál byl nemocnici pronajat ještě v roce 2013, kdy Arenberger byl náměstkem ředitele. Ročně exministr od nemocnice dostával více než 1 milion korun.

PSALI JSME: ODMÍTAČI VAKCÍN MAJÍ SMŮLU: BIOLOG FLEGR SDĚLIL PŘEKVAPIVOU INFORMACI OHLEDNĚ POVINNÉHO OČKOVÁNÍ

PŘIPOMÍNÁME: PRONIKLA UŽ DO 92 ZEMÍ SVĚTA: SPOLEČNOST ASTRAZENECA POTVRDILA, ŽE JEJÍ VAKCÍNA JE ÚČINNÁ PROTI DELTA VARIANTĚ KORONAVIRU

Share