Odmítači vakcín mají smůlu: biolog Flegr sdělil překvapivou informaci ohledně povinného očkování

Biolog Jaroslav Flegr promluvil k lidem, kteří odmítají očkování proti koronaviru. I když to je zatím dobrovolné, dle slov vědce vláda nakonec bude nucena udělat očkování povinné. Resort zdravotnictví zatím o takové možnosti neuvažoval, ale v jiných zemích jako Čína či Rusko už je očkování částečně povinné. Informuje web idnes.cz.

Flegr na sociálních sítích prohlásil, že pro dosažení kolektivní imunity Česko bude muset naočkovat kolem 90% populace. „Takže očkování bude nakonec povinné a vás stejně nemine,“ zdůraznil odborník.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Biolog dodal, že se nyní pouze bude sledovat, jak vakcíny fungují v praxi a do roka většina zemí udělá očkování povinným.

Vláda ovšem o takové možnosti zatím neuvažovala a exministr zdravotnictví Jan Blatný tvrdil, že to ani není právně možné.

V jiných státech také není potřebná legislativa, ale například v Číně lidé v některých městech jsou nucení k očkování. Jinak si třeba nenakoupí v obchodě a jejích život bude omezen.

V Rusku naopak udělaly očkování povinné pro různé skupiny lidí. Týká se to například učitelů, sociálních pracovníků a dalších.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Další způsobem nalákat lidi k očkování jsou různé ceny, jako jsou loterie o mobily, auta či dokonce byty. V Česku Lidl nabízí svým pracovníkům den volna, kdy jsou na očkování.

Systém odměn uvítal i imunolog Václav Hořejší. Myslí si, že je to dobrá cesta a očkovaná osoba by mohla třeba dostávat pět set korun. To by prý lidi nalákalo.

PSALI JSME: „СOVID PŘIPRAVIL CELÉMU SVĚTU ZKOUŠKU, KTERÉ DOSUD NIKDO NEČELIL“: ANDREJ BABIŠ OZNAČIL DŮLEŽITÉ VĚCI PŘI TOMTO BOJI PROTI KORONAVIRU

PŘIPOMÍNÁME: ČSSD PŘEDSTAVILA VOLEBNÍ PROGRAM: KDO BY SE PODLE JANA HAMÁČKA MĚL PODÍLET NA ŘEŠENÍ DOPADŮ KORONAVIROVÉ KRIZE

Share