Milan Kubek chce motivovat lidi k očkování finančními odměnami: co si o tom myslí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch

Minulý týden první dávku vakcíny dostalo kolem 52 tisíc lidí a v říjnu jich bylo přes 117 tisíc. Celkově aspoň první dávku dostalo již téměř 59 procent populace. V poslední době se zájem o vakcínu znovu zvyšuje a je potřeba lidi dál motivovat.

Prezident lékařské komory Milan Kubek dokonce chce nabízet finanční odměny. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha to ale není možné. Píše o tom web zivotvcesku.cz.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

„V tuto chvíli je nespravedlivé motivovat neočkované penězi vůči těm, kteří se očkovat nechali bez nějaké odměny,“ uvedl Vojtěch s tím, že pro lidi to není rozhodující. Spíše chtějí mít možnost vybírat vakcínu. Ministr doufá, že zájem o očkování nebude klesat v dalších týdnech.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

V Česku bylo celkem aplikováno kolem 12,2 milionů dávek vakcíny proti covid-19. Ukončené očkování má více než 6 milionů lidí. Také třetí dávku má za sebou již 210 tisíc zájemců.

Zároveň se ale zvyšují počty nakažených. Denně jich přibývá přes 5 tisíc.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Milan Kubek je přesvědčen, že lidi k očkování mohou motivovat peníze, protože by to bylo levnější, než plošná opatření. Je ale zastáncem dokonce povinného očkování. To by prý úplně problém vyřešilo.

PSALI JSME: FIALA PŘIPRAVUJE DVA NOVÁ MINISTERSTVA: KDO JE MŮŽE DOSTAT A ČÍM SE BUDOU ZABÝVAT

PŘIPOMÍNÁME: HRAD PROZRADIL, CO PREZIDENT DĚLAL BĚHEM MINULÉHO TÝDNE: ŽÁDNÉ FOTOGRAFIE MILOŠE ZEMANA ALE ZVEŘEJNĚNY NEBYLY

Share