Meteorologové varují před přívalovými dešti a silnými bouřkami o víkendu: které regiony to nejvíce postihne

O víkendu dorazí do Česka od západu studená fronta. Podle meteorologů mohou přijít přívalové deště, nebo se místy mohou objevit i silné bouřky. Varují také před silnými nárazy větru. Informuje o tom web TN.cz.

Podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu budou přívalové deště v hlavním městě ve Středočeském kraji a v Jihočeském kraji.

Bouřka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Meteorologové proto varují lidi, aby byli opatrnější. Částečně se to bude týkat také Plzeňského, Královéhradeckého a Libereckého kraje a také Vysočiny.

„Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů a podobně,“ varují meteorologové.

Bouřka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Také podle nich mohou být nárazy větru dost silné, mohou dokonce lámat stromy. Rychlost větru může někdy dosáhnout až 75 kilometrů za hodinu.

Místy se mohou objevit i silné bouřky. Radí proto řidičům, aby jezdili velmi opatrně, na silnicích může být trochu nebezpečí.

Bouřka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Je třeba si uvědomit, že nebezpečí mohou představovat také blesky a některé předměty, které mohou spadnout kvůli větru. Po víkendu by se počasí mělo trochu zlepšit.

PSALI JSME: VĚDCI SI VŠIMLI ZAJÍMAVÉHO ROZDÍLU, JAK PROBÍHÁ KORONAVIRUS U OČKOVANÝCH A NEOČKOVANÝCH LIDÍ: VÁCLAV HOŘEJŠÍ TYTO ÚDAJE KOMENTOVAL

PŘIPOMÍNÁME: ŽENA VE VĚKU 99 LET SE STALA NEJSTARŠÍ VZPĚRAČKOU NA SVĚTĚ: DOSTALA AŽ DO GUINNESSOVY KNIHY REKORDŮ

Share