„Mám velice důležitou a pozitivní zprávu“: Andrej Babiš navrhuje dát dodatečné 2 dny placeného volna státním zaměstnancům, pokud budou očkováni

Premiér Andrej Babiš navrhl, jak lidi k očkování ještě motivovat. Například by bylo možné nabídnout dodatečné 2 dny volna státním zaměstnancům, kteří dostanou vakcínu. Jednat podobným způsobem by doporučil i soukromým společnostem.

Předseda vlády prostřednictvím svého Twitteru oznámil, že v pátek během zasedání kabinetu chce navrhnout, aby státní zaměstnanci, kteří od 1. ledna obdrželi vakcínu, mohli mít další 2 dny placeného pracovního volna.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Podle něj by se to mělo týkat všech ministerstev a jejich zaměstnanců, včetně ozbrojených sborů. O tom se ale bude ještě jednat v pátek, premiér o svém záměru informoval předem.

Andrej Babiš se domnívá, že státnímu zaměstnanci bude stačit prokázat své očkování, k tomu bude muset ukázat svůj certifikát o očkování nebo možná udělat tak prostřednictvím aplikace Tečka.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Nárok na dva dny volna by mohli mít lidé, kteří pracují ve státním sektoru a dostali vakcínu od 1. ledna letošního roku. Vzhledem k tomu, že premiér byl očkován již 27. prosince, tak na to nárok mít nebude.

Andrej Babiš by chtěl totéž poradit i soukromým firmám. Podle něj by to mohlo motivovat lidi k vakcinaci, navíc by to mohlo být užitečné, protože někteří lidé mohou po očkování pociťovat nežádoucí účinky.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Celkem už má v Česku dokončené očkování přes 4 miliony a 690 tisíc lidí, což je téměř 44 procent populace.

PSALI JSME: BABIŠ VS. KALOUSEK: SOUD ROZHODL, ŽE SE PREMIÉR NEMUSÍ OMLOUVAT ZA SVÉ VÝROKY Z ROKU 2018

PŘIPOMÍNÁME: MUŽ SI VZAL ZA MANŽELKU OBYČEJNOU ŽENU A ROZHODL SE ZA PĚT LET PROMĚNIT DÍVKU V KRÁLOVNU KRÁSY

Share