Lidé nad 65 let se po Velikonocích nebudou moci zaregistrovat k očkování: Jan Blatný oznámil, že termín se odkládá a jak dlouho by měli čekat

Možnost pro lidi nad 65 let přihlásit se k očkování se odkládá na polovinu tohoto měsíce. Původně se plánovalo, že se budou moci začít registrovat po Velikonocích. Nejprve budou moci vakcínu dostat zaměstnanci některých sociálních zařízení. Ve čtvrtek to řekl šéf resortu zdravotnictví Jan Blatný. Informoval o tom web novinky.cz.

Ministr zdravotnictví uvedl, že se v polovině tohoto měsíce plánuje zahájit očkování lidí starších 65 let. Původní termín byl trochu posunut.

Jan Blatný / Zdroj: tv.blesk.cz

Vysvětlil to tím, že byla povolena registrace k očkování pro chronicky nemocné. Řekl to na tiskové konferenci.

Podle ministra se od 7. dubna budou moci registrovat k očkování pracovníci v terénních sociálních službách a pracující v nepobytových sociálních službách.

Jan Blatný / Zdroj: tv.blesk.cz

Kromě toho je již povoleno se nechat očkovat lidem, kteří pracují v takzvané superkritické infrastruktuře.

Ještě dříve vakcínu začali dostávat lidé nad 70 let a také zaměstnanci ve školství a zaměstnanci a klienti sociálních služeb.

Jan Blatný / Zdroj: tv.blesk.cz

Až bude povolena registrace k očkování pro osoby starší 65 let, bude to umožněno i policistům, hasičům a příslušníkům vězeňské služby.

Jan Blatný také uvedl, že v březnu očkování oproti předchozím měsícům výrazně zrychlilo. Česko je podle něj šesté podle proočkovanosti mezi zeměmi EU.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

V následujících měsících se očekávají velké dodávky vakcín do Česka. Budou dodány vakcíny od firem Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca a Johnson & Johnson.

PSALI JSME: KARANTÉNU A IZOLACI BUDOU KONTROLOVAT SPOLEČNĚ: POLICIE SE S HYGIENAMI DOHODLA NA SPOLEČNÝCH KONTROLÁCH DODRŽOVÁNÍ KARANTÉNY

PŘIPOMÍNÁME: ÚŘEDNÍK VE MĚSTĚ UKLÍZEL ODPADKY A KOLEGOVÉ MU ZA TO „DALI ODMĚNU“: MÍSTO VDĚČNOSTI ZA PRÁCI NYNÍ MUSÍ ZAPLATIT POKUTA

Share