Lékaři dva roky léčili pacientku špatně: V krku ženy nebyl nádor, ale lékařský tampon

V roce 2019 byla Adrianě Caballero ze Španělska diagnostikována rakovina lymfatického systému, píše The Tennesy Tribune a brzy téhož roku lékaři v nemocnici Universitario del Henares rozhodli, že dívka potřebuje operaci.

Adriana Caballero / Zdroj: medialeaks.ru

„Nejdřív jsem podstoupila radiační terapii, pak byla operace a chemoterapie. Měla jsem nepříjemné pocity, ale přišlo mi to přirozené.“ vzpomínala Adriana v rozhovoru pro deník.

Pacientka byla poslána k rekonvalescenci, ale záhy opět pocítila malátnost. Během následných vyšetření lékaři rozhodli, že jeho novým onkologickým záchvatem. Adriana provedla spoustu další testů, které lékaři předepsali. Na jednom ze snímků si odborníci všimli malého nádoru.

Lékaři / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Lékaři si tehdy mysleli, že Caballero stojí za to absolvovat ještě několik chemoterapií a během téměř dvou let byla pacientka podrobena vyčerpávající léčbě. V květnu 2021 si lékaři všimli, že to, co oni přijali za nádor, se nezmenšuje a rozhodli se provést opakovanou operaci.

Adriana Caballero / Zdroj: medialeaks.ru

Během druhého zákroku lékaři udělali řez na krku v oblasti údajného nádoru a viděli tam malou tampon. Ukázalo se, že během první operace lékaři zapomněli v těle dívky lékařský tampon. Během doby, kdy byl předmět v Adrianině krku, nasákl do sebe tekutinu a zvětšil se o pár milimetrů.

„V žádné lékařské zprávě se neobjevuje (lékařský tampon), jako by prostě neexistoval, ale faktem zůstává,“ komentovala Caballer.

Nyní je dívce 22 let, z nichž dvě roky ona prodělávala chemoterapií kvůli chybě v léčbě. Adriana plánuje žalovat zástupce kliniky, jejich jednání považuje za zneužití služebního poměru a nedbalost.

Nemocnice, kde dívku špatně léčili po dobu 2 let / Zdroj: medialeaks.ru

„Nejenže jsem dostala zcela zbytečnou léčbu se všemi jeho negativními vedlejšími účinky, ale přišla i o práci. Chci, aby nemocnice provedla kontrolu. Lékaři by měli být zodpovědní za své činy,“ dodala Caballero.

Adriana Caballero / Zdroj: medialeaks.ru

PSALI JSME: JAKÁ BARVA PŘINÁŠÍ ŠTĚSTÍ A ÚSPĚCH KAŽDÉMU ZE ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU

PŘIPOMÍNÁME: FOTOGRAFKA OHROMILA HOSTY NA SVATBĚ: VZPOMNĚLA SI NA BÝVALOU PŘÍTELKYNI ŽENICHA

Share