Václav Klaus řekl, že by volil jenom sebe: pustil se do Fialy a válčí s občanskou demokracií

ODS slaví 30 let od svého vzniku, ale místo gratulací se od exprezidenta dočkala jenom kritiky. Václav Klaus se totiž pustil do předsedy strany Petra Fialy. Píše o tom server blesk.cz.

Kritika Fialy pokračuje už nějakou dobu a teď to zřejmě vrcholí. Bývalý prezident neskrývá výhrady vůči šéfovi občanských demokratů a tvrdí, že v žádném případě koalici SPOLU volit nebude.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

S ODS Klause nyní pojí jenom minulost, kdy byl fakticky jejím zakladatelem. Exprezidentovi se nelíbí dopis, který od Fialy dostal dopis.

Václav Klaus si myslí, že text byl kopírován a nebyl určen pouze pro něho. Politikovi vadilo, že se v dopise mu jenom poděkovalo za odvedenou práci. „A to jako někdo, kdo ODS tvořil, vyvzdoroval, dlouhá léta vedl a vůbec s ní odehrál zásadní bitvy… poděkovat za práci?“ rozčiloval se exprezident.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Psaní bere jako „neuvěřitelnou brutální urážku a nehoráznost“ a je prý Fialou velice zklamán.

Klaus také dodal, že koalici SPOLU volit v žádném případě nebude a jejich snahu o sehnání podpisů pro svolání schůze k vyjádření nedůvěry vládě označil za zoufalství.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Nezamlouvají se Klausovi i výroky Miloše vystrčila, který uvažuje o ústavní žalobě prezidenta Miloše Zemana kvůli jeho slovům o vrbětické kauze.

Exprezident je přesvědčen, že ODS změkla a je zvykla být v opozici. Proto se ani moc nesnaží vstoupit do vlády. Dle slov Klause občanská demokracie ztrácí původní rysy.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

„Já bych šel volit jedině sebe,“ prohlásil politik poté, co jeho syn opustil Trikolóru. Klaus údajně do politiky znovu nechce, ale stále o tom přemýšlí.

Politolog Jan Kubáček si myslí, že by se Klaus starší do politiky pustil, ale asi cítí, že nemá podporu.

PSALI JSME: „PŘEDPOKLÁDÁME, ALE NECHYTEJTE MĚ ZA SLOVO“: PETR ARENBERGER PROZRADIL, KDY MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ PLÁNUJE POVOLIT OČKOVÁNÍ PRO LIDI NAD 18 LET

PŘIPOMÍNÁME: HYGIENIČKA SVRČINOVÁ ŘEKLA, KDY SE OTEVŘOU ZAHRÁDKY: PRO NÁVŠTĚVU KADEŘNICTVÍ BUDE POTŘEBA NEGATIVNÍ TEST NA COVID-19

Share