„Je to nejvážnější hrozba pro mír a bezpečnost Evropy“: Pentagon předpověděl, jak dlouho konflikt na Ukrajině potrvá

Předseda Sboru náčelníků štábů ozbrojených sil USA generál Mark Millie se domnívá, že totální ruský útok na Ukrajinu je největší hrozbou pro evropský mír a bezpečnost a že současný světový řád je čím dál nestabilnější.

Podle jeho názoru vytvořila ruská invaze na Ukrajinu „nebezpečný historický zlom“. Millie varoval, že válka na Ukrajině rychle neskončí.

Generál Mark Millie, předseda Sboru náčelníků štábů ozbrojených sil USA/ Zdroj: YouTube

„Myslím, že je to vleklý konflikt, který bude trvat roky. Nevím, jestli se dá mluvit o desetiletích, ale pár let určitě ano. Myslím, že Spojené státy, NATO, Ukrajina, všichni spojenci a partneři, ti, kteří Ukrajinu podporují, do toho budou zapojeni,“ uvedl.

Ruská invaze na Ukrajinu „je nejvážnější hrozbou pro mír a bezpečnost Evropy a možná i světa během mé 42leté kariéry ve Spojených státech,“ řekl generál Mark Millie.

Generál Mark Millie, předseda Sboru náčelníků štábů ozbrojených sil USA/ Zdroj: YouTube

Varoval, že Rusko „má velkou a různorodou jadernou schopnost ohrozit Spojené státy“ a jejich spojence: „Slyšeli jsme velmi provokativní rétoriku o stavu vysoké bojové pohotovosti ruských jaderných sil.“

„Potenciál pro významný mezinárodní konflikt mezi hlavními mocnostmi roste…“ uvedl. Podle Millie zůstává hlavní „geostrategickou výzvou“ pro USA z dlouhodobého hlediska Čína, která „denně pracuje na snižování technologické propasti se Spojenými státy“.

PSALI JSME: „NIKDO BY SE NEMĚL NECHAT ZMÁST“: PENTAGON TVRDÍ, ŽE RUSKO STAHUJE JEDNOTKY Z OKOLÍ KYJEVA, ABY SE PŘIPRAVILO NA NOVOU OFENZÍVU

PŘIPOMÍNÁME: BÍLÝ DŮM: SPOJENÉ STÁTY CHTĚJÍ POSTAVIT RUSKO PŘED VOLBU MEZI VYČERPÁNÍM REZERV A DEFAULTEM

Share