Jaroslava Flegra napadl rozzuřený muž: Evoluční biolog informoval o tom co se stalo prostřednictvím svého Facebooku

V neděli se s Jaroslavem Flegrem odehrála velmi nepříjemná situace. Napadl ho jeden rozzuřený muž. Původně ten plánoval vystoupit z auta a profesora prohodit plotem. Evoluční biolog se přesto dokázal s napadeným mužem domluvit a zbylo mu jen pár modřin. Před tímto případem ignoroval negativní kampaň proti sobě, ale nyní to hodlá řešit. Informoval o tom prostřednictvím svého Facebooku.

Evoluční biolog a parazitolog napsal na sociální síti, že většina lidí mu naštěstí chce poděkovat, když ho vidí na ulicích. Jsou mu vděční za jeho osvětovou činnost spojenou s koronavirem.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Ale jsou i jiní lidé, kteří mají jiné názory. Tak například řekl, že jeden naštvaný muž tuto neděli vyběhl z auta a chtěl ho prohodit plotem.

Důvodem podle něj byla údajně reakce profesora na výroky ministra vnitra Jana Hamáčka o mrazácích na mrtvoly v ulicích. Tehdy řekl, že je to hloupost, ministr měl asi na mysli to, že by mrazáky stály vedle nemocnic.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Dodal ale, že zhruba dva dny poté, co to řekl, svůj výrok odvolal. Jaroslav Flegr říká, že se mu s tímto mužem podařilo domluvit. Proto mu zbylo jen pár modřin a rozbitá kamera.

Podle něj měl ještě štěstí, protože na místě byl dostatečný počet svědků. Chápe ale, že situace by mohla skončit hůře a že by se něco podobného mohlo stát i v budoucnu, a proto to hodlá začít řešit.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Nejprve se rozhodl smazat některé nenávistné příspěvky a zablokovat lidi, kteří něco takového píší na sociálních sítích.

Upozornil také na to, že někteří lidé mohou být naštvaní nikoli na samotného Jaroslava Flegra, ale na mediální obraz Flegra, který vytvořili novináři. Sice dříve kampaň proti sobě ignoroval, ale nyní hodlá svůj přístup změnit.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

„Terčem nenávisti zuřivců je sice mediální obraz Flegra, polámané kosti však budou bolet mne,“ uvedl Jaroslav Flegr.

Psali jsme:„On je můj podnět, já jsem jeho podpora“: Eva Burešová o mateřství. Malý princ a budoucnost její syna

PSALI JSME: MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ CHYSTÁ ZPŘÍSNĚNÍ OPATŘENÍ PO NÁVRATU Z RIZIKOVÝCH ZEMÍ: VOJTĚCH PROZRADIL, JESTLI MŮŽE DOJÍT K DALŠÍMU LOCKDOWNU

PŘIPOMÍNÁME: BABIŠ SPORTOVAL SE SENIORY: ALE BYL ZKRITIZOVÁN A LIDÉ MU PORADILI, „ABY SI RADĚJI DO RUKOU VZAL LOPATU“

Share