Ministerstvo zdravotnictví chystá zpřísnění opatření po návratu z rizikových zemí: Vojtěch prozradil, jestli může dojít k dalšímu lockdownu

Ministerstvo zdravotnictví chystá zpřísnění restrikcí pro lidi, kteří se vracejí z rizikových zemí. Uvedl to šéf resortu Adam Vojtěch a vysvětlil, že za toto rozhodnutí může šíření nebezpečné mutace koronaviru. Varianta delta byla zaznamenána již i v Česku. Píše o tom CNN Prima NEWS.

„Opatření budou na tom importu, to si myslím, že je to největší riziko,“ prohlásil Vojtěch s tím, že se mutace delta šíří a je to velké nebezpečí. K zavedení nových opatření zřejmě dojde v nejbližší době.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Mutace se dle slov ministra do Česka dostává hlavně ze zahraničí a opatření by měla být cílena na cestující, kteří přijíždějí.

K takovým zemím například nyní patří i Rusku a Tunis a od 5. července do těchto zemí neodcestujete. Po návratu z Tuniska budete muset absolvoval desetidenní samoizolaci a následně udělat ještě jeden PCR test.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Uvažuje se, že se k těmto zemím zařadí i Egypt. Bude o tom v nejbližší době rozhodovat vláda. Vojtěch se k tomu ale zatím nepřiklání.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Vojtěch mimo jiné dodal, že lockdown zatím nehrozí a nechce, aby se uzavíral provoz. Legislativa to ani neumožňuje. „Ale musíme zabránit šíření delta varianty,“ zdůraznil Vojtěch.

PSALI JSME: TRIKOLÓRA UKÁZALA VEŘEJNOSTI SVOU STÍNOVOU VLÁDU A CHCE, ABY SE VÁCLAV KLAUS MLADŠÍ STAL MINISTREM: JAKÝ RESORT POLITIK MŮŽE VÉST

PŘIPOMÍNÁME: BABIŠ SPORTOVAL SE SENIORY: ALE BYL ZKRITIZOVÁN A LIDÉ MU PORADILI, „ABY SI RADĚJI DO RUKOU VZAL LOPATU“

Share