Jan Hamáček řekl, že existuje varianta, že pokud nouzový stav nebude prodloužen, pak bude možné vyhlásit nový nouzový stav

Ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček řekl pro CNN Prima News, že existuje varianta, že pokud nouzový stav nebude prodloužen, pak bude možné vyhlásit nový nouzový stav. Kabinet by tak mohl učinit den po skončení nynějšího nouzového stavu, který skončí 14. února. Píše o tom CNN Prima News.

Šéf resortu vnitra vysvětlil, že vláda může ihned následující den po skončení nynějšího stavu nouze vyhlasit nový. Předpokládal to jako jednu z možností, pokud poslanci prodloužení nepodpoří.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Podle něj by to mohlo být „poslední záchrannou brzdou před nějakou katastrofou“. Dodal, že podle odborníků na ústavní právo to může být považováno za obcházení Ústavy. Podle něj ale bude tato varianta lepší než nic.

„Když se řítíte do zdi, tak vyzkoušíte všechno, abyste do té zdi nenarazili. Pořád lepší čelit následkům, než umřít,“ řekl Jan Hamáček pro CNN Prima News.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Šéfka resortu financí Alena Schillerová je zatím k této variantě velmi zdrženlivá. Určitě má nějaké obavy, pokud by takový čin znamenal obcházení Ústavy.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Zatím by chtěla, aby Ústřední krizový štáb, resort zdravontictví a resort vnitra provedli analýzu možných kompetencí. Podle jejího názoru je třeba pokusit se prodloužit současný stav nouze.

Několikrát prodloužení podpořili poslanci KSČM, kteří přidali potřebné hlasy pro koalici ANO a sociálních demokratů. Nyní ale komunisté nesouhlasí s podporou vlády, protože ministři některá opatření nezmírnili, i když se na tom dohodli.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Nyní je vláda nucena diskutovat o možné podpoře ve Sněmovně s opozičními stranami. Pokud nouzový stav nebude fungovat, bude nutné zrušit většinu opatření. Podle některých odborníků by to mohlo vést ke kolapsu zdravotnictví.

PSALI JSME: RASTISLAV MAĎAR PROZRADIL, CO JE TŘEBA DĚLAT, ABY SE SNÍŽILA PRAVDĚPODOBNOST NÁKAZY BRITSKOU MUTACÍ KORONAVIRU

PŘIPOMÍNÁME: LUBOMÍR VOLNÝ A MARIAN BOJKO OPĚT PŘIŠLI DO SNĚMOVNY BEZ ROUŠEK: OCHRANKA JE KVŮLI TOMU VYVEDLA ZE SÁLU

Share