Jan Blatný oznámil, že do Velikonoc by měl být připraven nový systém rozvolňování opatření: šéf resortu zdravotnictví uvedl, že s největší pravděpodobností název zůstane stejný, tedy PES

Šéf resortu zdravotnictví Jan Blatný uvedl, že do Velikonoc by měl být připraven systém uvolňování opatření. S největší pravděpodobností název zůstane stejný, tedy PES. Po Velikonocích už bude asi možné začít opatření zmírňovat. Ministr to řekl v pořadu Nový den na CNN Prima News.

Jan Blatný řekl, že je nutné, aby opatření fungovala až do Velikonoc. Jediným opatřením, které by bylo možné zmírnit, je pohyb občanů.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Podle něj by do Velikonoc měl být připraven i systém uvolňování opatření. Tento systém zatím nemá název, proto ho ministr i nadále jmenoval PES. Proto možná tento název zůstane i nadále.

„Bude to prostě tabulka, kterou má každá země pro to, aby věděla, za jakých okolností a jak postupně opatření uvolňovat, jakmile to bude možné,“ řekl Jan Blatný.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Nyní už odborníci tento systém vyvíjejí, probíhá diskuse i s resortem školství. Návrat žáků do škol zůstává prioritou, takže snad na začátku příštího měsíce už bude něco přesnější.

Ministr se také vyjádřil k návrhům některých odborníků na uzavření průmyslových podniků na několik dní o Velikonocích. Má trochu jiný názor.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Podle něj je nutné, aby průmyslové podniky byly pod kontrolou, k tomu se tam provádí pravidelné testování. To pomohlo odhalit tisíce případů nákazy, které zachránily před dalšími desetitisíci nákazy a rozhodně zachránily něčí životy.

Šéf resortu zdravotnictví považuje tuto cestu za efektivnější než zavírání průmyslových podniků.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Jan Blatný také upozornil, že lidé často správně antigennímu testování nerozumí. Podle něj antigenní testování ukazuje s velkou pravděpodobností, zda je člověk nakažlivý, nebo ne.

Pokud má člověk pozitivní výsledek antigenního testu, pak je třeba zkontrolovat ho přesnějším PCR testem a použít potřebná opatření.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Pokud však člověk měl negativní výsledek antigenního testu, pak to ještě neznamená, že se situace následující den nezmění. Proto musí být antigenní testování prováděno častěji.

PSALI JSME: OPOZIČNÍ KOALICE SPOLU PREZENTOVALA VLASTNÍ PLÁN ROZVOLŇOVÁNÍ: K BĚŽNÉMU ŽIVOTU SE ALE NEDOSTANEME ANI V SRPNU

PŘIPOMÍNÁME: NA CELÉM SVĚTĚ SE Z KORONAVIRU ZOTAVILO VÍCE NEŽ 100,8 MILIONŮ OSOB: V BRAZÍLII MAJÍ REKORDNÍ POČET LIDÍ, KTEŘÍ NÁKAZU NEPŘEŽILI

Share