„Vracíme se k životnímu normálu“: Zdeněk Hostomský tvrdí, že pandemie je u konce a řekl, jak bude vypadat podzimní vlna koronaviru

Biochemik Zdeněk Hostomský je přesvědčen, že nošení roušek není pro školáky prospěšné. Tvrdí, že pandemie je u konce a na podzim vlna nebude zdaleka tak silná, jako loni. Může za to očkování a promořování. Informuje CNN Prima NEWS.

Odborník tvrdí, že chránění dýchacích cest u školáků mělo skončit ještě před měsícem. Je překvapen, že se děti ve školách testovaly a s negativním testem stejně musely mít nasazenou roušku.

Zdeněk Hostomský / Zdroj: youtube.com

„Čím déle se děti drží v rouškách, tím hůř,“ prohlásil Hostomský s tím, že roušku by měl mít chirurg během operace, nikoliv školáci během horkého počasí.

Biochemik poznamenal, že se nyní situace liší a již se zapomnělo na to, jak se před několika měsíci mluvilo, kolik lidí kvůli nám zemře. Teď se řeší, jaké podmínky budou platit pro návštěvu divadla či restaurace.

Zdeněk Hostomský / Zdroj: youtube.com

„Dostáváme se do běžné úrovně české byrokracie, což znamená, že se vracíme k životnímu normálu,“ řekl Hostomský a dodal, že epidemie končí. Odborník zdůrazňuje, že se počet nakažených v určité fázi zvyšoval a nikdo s tím nic nemohl udělat.

Když to ale přirozeně začalo klesat, vláda si podle něj chce vzít kredit a ukázat, jak situaci zvládla.

Zdeněk Hostomský / Zdroj: youtube.com

Nová vlna dle slov biochemika nebude velkým problémem, protože mnoho lidí bylo naočkováno a také velký počet naších občanů nemoc již prodělali.

Hostomský by nyní nespěchal s očkováním dětí pod 12 let, protože není do konce vyřešená situace s lidmi nad 75 let, kteří jsou nejvíce ohrožení. Odborník dodává, že by se vakcíny měly více prostudovat před tím, než by se aplikovaly malým dětem.

Zdeněk Hostomský / Zdroj: youtube.com

Vakcíny jsou ale podle něho velmi bezpečné a vše vypadá dobře. Hostomský nakonec zdůraznil, že mutace viru vznikají denně, ale v zájmu viru je být mírnější, aby svého hostitele nakazil, ale nezabíjel.

Psali jsme:Má cesta za štěstím: Ivana Gottová dojala fanoušky a prozradila, kdy bude uvedena do prodeje autobiografie Karla Gotta

PSALI JSME: „PIRÁTI JSOU OHROŽENÍM NAŠÍ ZEMĚ“: ANDREJ BABIŠ SE OSTŘE VYJÁDŘIL K OPOZICI A ŘEKL, ŽE KORONAVIRUS ROZHODNĚ POMOHL OPOZIČNÍM STRANÁM

PŘIPOMÍNÁME: KORONAVIRUS NEZMIZEL: WHO VAROVALA PŘED NEBEZPEČÍM ZRUŠENÍ KARANTÉNNÍCH OPATŘENÍ PRO NEOČKOVANÉ

Share