Dvě restaurace v Praze dokázaly obhájit michelinskou hvězdu: Šéfkuchař Radek Kašpárek má obří důvod k radosti

Dvě restaurace v české metropoli udržely své michelinské hvězdy. Jde o restaurace jako Field a La Degustation Bohême Bourgeoise. Praha žádné další nové hvězdy nezískala. Informuje o tom web ct24.ceskatelevize.cz.

Radek Kašpárek / Zdroj: youtube.com

Majitel restaurace Field známý šéfkuchař Radek Kašpárek uvedl, že jeho restaurace dokázala už popáté obhájit michelinskou hvězdu.

Podle něj to potvrzuje to, že restaurace dokázala vydržet v těžkém období pandemie koronaviru a neztratila svou kvalitu.

Oldřich Sahajdák / Zdroj: youtube.com

Majitelem druhé restaurace La Degustation Bohême Bourgeoise je šéfkuchař Oldřich Sahajdák, který řekl, že v této situaci by bylo třeba poděkovat zaměstnancům a průvodci.

Mezinárodní ředitel průvodců Gwendal Poullennec uvedl, že v české metropoli je velké množství restaurací, které se od sebe výrazně liší. Podle něj se v Praze kulinářská scéna vyvíjí dynamicky.

Restaurace / Zdroj: youtube.com

Dodal, že mnoho restaurací není v centru, ale v různých částech města, jsou moderní, ale respektují kulinařské tradice Česka.

Radek Kašpárek byl vděčný i Miroslavu Noskovi, který je spolumajitelem jejich restaurace. Podporoval jejich restauraci v tomto těžkém období pandemie koronaviru. Byl rád, že se jim podařilo udržet tým a také poděkoval všem kolegům, že tuto hvězdu opět mají.

Radek Kašpárek / Zdroj: youtube.com

Kromě toho dalších 5 restaurací v české metropoli se dostalo do michelinského výběru v kategorii Dobrá kvalita za dobrou cenu. Jde o restaurace jako Divinis, Eska, Na Kopci, Dejvická 34 a The Eatery.

PSALI JSME: PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA PŘÍŠTÍ DNY: V ČESKU SE OCHLADÍ A DOKONCE BUDE SNĚŽIT

PŘIPOMÍNÁME: VOJTĚCH PROMLUVIL O POVINNÉM OČKOVÁNÍ V ČESKU: MINISTR TAKÉ ŘEKL, KDY OČKOVÁNÍ BUDE PŘÍSTUPNÉ PRO DĚTÍ MLADŠÍ 12 LET

Share