Dívka si koupila kalhoty stejné velikosti v různých obchodech: Zjistila tajemství značek a to, že nám lžou

Obyvatelka Anglie si vyzkoušela osm párů džínů v různých obchodech a dokázala, že obchody nám lžou. Na velikosti záleží, dívka si je jistá. Zdá se však, že si to značky nemyslí.

Vyzkoušení/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Hrůza je, když jdete nakupovat, a oblečení stejné velikosti se hodí všude jinak. Vícekrát se v podobných situacích ocitla také anglická novinářka Sophie Butcherová. Dívka navíc provedla celý experiment. Britka vyprávěla svůj neobvyklý zážitek a ilustrovala její slova fotografiemi. Sophie to vyzkoušela a porovnala kalhoty stejné velikosti, ale různých značek.

Džíny/Zdroj: medialeaks.ru

“Myslím, že mnoho lidí ví, že dámské velikosti jsou naprostý nesmysl. Například jedná značka 38. velikost může mít skutečně 36 nebo 40. A postavu žen neberou v úvahu,“ vysvětlila Sophie.
Aby dokázala tato slova ještě jednou, stala se sama Butcher pokusným králíčkem. Novinářka navštívil osm populárních obchodů: Primark, M&S, Zara, H&M, Monki, Topshop, Levi’s a ASOS.

Sophie/Zdroj: medialeaks.ru

Dívka zaznamenala všechno na snímkách a poté provedla vlastní hodnocení zakoupeného zboží. Polovina značek nedokázala ušit džiny dle její velikosti.
Podle její pozorování byly džíny z Topshopu příliš těsné – natolik, že se do nich nehodila. Stejný osud čekal pár z H&M. Kalhoty od Primarku a Zary se sotva vešly do velikosti, i když značka stále trvala na tom, že nová věc by měla sedět na Sophii perfektně.

Sophie/Zdroj: medialeaks.ru

Při vyzkoušení džinů M&S, jejich oblékání je celé utrpení. Co nelze říci o sadě od ASOS – naopak se ukázalo být příliš velké.
Zpočátku Sophie nemohla uvěřit vlastním očím, ale když vytáhla metr, uvědomila si, že se nemýlila. Místo požadovaných 71 centimetrů se ukázalo celých 76, což je o 15 centimetrů více než u páru z Topshopu, ačkoli patří do stejného online obchodu a představují stejnou velikost.

Vyzkoušení/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Butcher však nezklamala dlouho. Dívka stále dokázala vybrat dvě vítěze: značky, které plně splnily její očekávání – Levi’s a Monki. Podle Sophie se ve věcech těchto značek opravdu cítila dobře.

Sophie/Zdroj: medialeaks.ru

“Když jsem si vyzkoušela osm párů džínů z různých obchodů, mohu nyní konečně říci: velikosti dámského oblečení jsou opravdu různé,“ přiznala Sophie.

Vyzkoušení/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Zdá se tedy, že díky svému experimentu nakonec novinářka skončila s otázkami, které pravděpodobně trápily více než jednu dívku. Ne, nejde o člověka, ale o pohledu výrobců na velikosti.

ČTĚTE TAKÉ: ČTYŘLETÁ HOLČIČKA UPŘÍMNĚ VYPLNILA DOTAZNÍK O SVÉM OTCI A ODEVZDALA TO V ŠKOLCE: TEĎ SE OTEC STYDÍ A MAMINKA MÁ SPOUSTU OTÁZEK

PSALI JSME: RODIČE DOBROVOLNĚ ODEVZDALI SYNA DO SIROTČINCE A VZPOMNĚLI SI NA NĚJ, AŽ KDYŽ ZBOHATL

Share