“Člověk, který chce zůstat v bezpečí, přišel o práci”: Proč Richarda Pekárka vyhodili z muzikálu Láska nebeská

V divadelním světě se uskutečnil nový skandál. 26letý herec Richard Pekárek byl vyhozen z divadelního muzikálu Láska nebeská. Příčinou toho se stalo jeho stěžování na nedostatečná opatření proti koronaviru během zkoušek.

Začali ho podporovat známí herci a herečky, a doteď to nepomohlo. Divadlo sdílelo vlastní verze toho, co se stalo během zkoušek muzikálu.

Richard Pekárek/Zdroj: instagram.com

Na svém Instagramu Richard sdílel svým fanouškům video, ve kterém všech překvapil tím, že ho vyhodili z muzikálu v Divadle Broadway. Podle jeho slov, byl vyhozen pouze kvůli vyjádření svého názoru.

Herec řekl, že poslal zprávu producentovi muzikálu Oldřichu Lichtenbergovi. Mladý herec se stěžoval na to, že během zkoušky všude v divadelní místností bylo velké množství lidi, a nikdo z nich neměl nasázenou roušku.

Richard Pekárek/Zdroj: instagram.com

Pekárek je jistý, že všichni musí mít roušky a dodržovat opatření, protože situace v České republice je stále nebezpečná, a kvůli nedodržování opatření všichni jsou ohrožení.

Herec dodal, že se vrátí do zkoušky muzikálu jenom po zavedení opatření proti covidu. “Bylo mi odpovězeno, že když nechci chodit na zkoušky, tak jsem vyhozen a moje role je přeobsazena. Takže z toho vychází, že člověk, který chce zůstat v bezpečí, přišel o práci,” uvedl Richard.

Richard Pekárek/Zdroj: instagram.com

Známý producent muzikálu Lichtenberg na takový vzkaz rychle odpověděl. Podle jeho slov, vzkaz mladého herce není pravdivý, a v divadle všichni dodržují všechna opatření.

“Přeobsazení jednotlivých interpretů bylo z důvodu jejich nepřítomnosti na zkouškách,” uvedl Oldřich. Kvůli takové odpovědi fanoušci divadla Broadway začali mladého herce na internetu kritizovat.

Oldřich Lichtenberg/Zdroj: youtube.com

Pekárek ale není jediný, kdo kritizuje zkoušky za nedodržování opatření proti koronaviru. Podobné vzkazy sdílely i známé herečky Naďa Konvalinková, Dana Syslová a Hanka Křížková. Velké množství herců začali Richarda podporovat. Iva Pazderková řekla, že herec udělal všechno správně. Také takový čin divadla Broadway herečku ani nepřekvapil.

“Smutná realita a jeden z důvodu, proč v ČR bude epidemie trvat zbytečně dlouho. Richard má jinak respekt za odvahu” podpořil mladého herce Petr Ludwig.

Iva Pazderková/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: JAK SE ZMĚNIL ŽIVOT YVETTY BLANAROVIČOVÉ BĚHEM PANDEMII: KDE HEREČKA BERE PENÍZE A JAK MOC SE MUSELA USKROVNIT

PŘIPOMINAME: HEREC KOPTA SI SPLNIL DĚTSKÝ SEN A PRACUJE ŘIDIČEM AUTOBUSU: POPSAL S ČÍM SE V NOVÉ PRÁCI POTÝKÁ

Share