Cestující na železnici budou mít možnost nechat se otestovat zadarmo před nástupem do vlaku: Karel Havlíček oznámil, kdy se má to rozjet

Ti lidé, kteří budou chtít jet vlakem, budou moci otestovat se na koronavirus přímo před vstupem do vlaku. Testovací stany budou na nádražích a to bude bezplatně. To by mělo být realizováno za několik dní. Informoval o tom web TN.cz.

Cestující ve vlacích budou moci otestovat se na koronavirus, a to zadarmo. Ale to může být provedeno pouze jednou za 3 dny, pokud někdo chce častěji, pak bude muset zaplatit.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček předpokládá, že ve odběrových místech na nádražích bude možné testovat kolem 300 lidí denně. To umožní odhalit nové případy infekce.

Řekl, že nejdřív to bude zorganizováno v Pardubicích, pak to može být ve městech jako Třebov, České Budějovice a další.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

„Chceme zvýšit bezpečnost cestujících. Nemusí to být ani cestující, klidně kolemjdoucí, chceme omezit nemocné,“ řekl Jiří Svoboda, ředitel Správy železnic.

Názory lidí se na to rozdělily, jedni jsou pro, druzí jsou proti. Někteří lidé se například obávají, že až budou na testování, může vlak odjet.

Vlak / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Cestování vlakem je poměrně často používaný způsob. V roce 2019 tak vlaky jezdily 161 tisíc lidí denně, ale už v roce 2020 se tento počet snížil na méně než 100 tisíc lidí denně.

Bývalý ministr zdravotnictví a současný prezidentův poradce Roman Prymula považuje testování na nádražích za dobrý nápad.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Předpokládá se, že lidé se budou moci otestovat na nádražích už za několik dní. Přesnější termín zatím není znám.

PSALI JSME: „BRZDÍME DOCELA RYCHLE“: EPIDEMIOLOG PETR SMEJKAL UVEDL, ŽE UZAVŘENÍ OKRESŮ MĚLO SMYSL, ZATÍM JE PRAVDĚPODOBNÉ, ŽE VE ZHRUBA 20 OKRESECH DĚTI DO ŠKOL OD 12. DUBNA NEPŮJDOU

PŘIPOMÍNÁME: 54LETÁ ŽENA SE OBRÁTILA NA STYLISTU A CHTĚLA SE PROMĚNIT V NÁDHERNOU DÁMU: VÝSLEDEK VŠAK BYL POMĚRNĚ NEJEDNOZNAČNÝ

Share