Česko ztratilo další významnou osobnost: Kvůli vážně nemoci odešel do hvězdného nebe známý skladatel Ladislav Štaidl

V neděli 31. ledna odešel do hvězdného nebe velmi populární hudební skladatel Ladislav Štaidl. Podle médií zemřel kvůli dlouhodobým zdravotním problémům a také kvůli koronaviru.

Štaidl byl velmi populárním kapelníkem, skladatelem a také textařem v České republice. Byl autorem legendárních písniček Karla Gotta, který zemřel v roce 2019.

Ladislav Štaidl a Karel Gott/Zdroj: youtube.com

O jeho smrti se dozvěděl portál Blesk. Stalo se to kvůli koronaviru, se kterým bojoval více než tři týdny. O jeho smrti také napsal premiér ministr ČR Andrej Babiš, který vyjádřil soustrast všem jeho blízkým.

Začátek úspěšně kariéry Štaidla byl v roce 1962, tehdy byl ve hudební skupině Crazy Boys. Poprvé se proslavil díky Karlu Gottovi, se kterým se v roce 1963 seznámili v divadle Semafor.

Ladislav Štaidl/Zdroj: blesk.cz

Bratři založili se Slavíkem divadlo Apollo, a potom na nějakou dobu spolu odjeli do USA. Štaidl dlouhodobě byl vedoucím Orchestru Ladislava Štaidla, se kterým vystupoval na koncertech Karla Gotta.

Ladislav se také proslavil jako textař, protože napsal velké množství písniček pro českých celebrit. Nejvíce textů napsal pro Slavíka, Daru Rolins, Dalibora Jandu a také jeho bývalou manželku Ivetu Bartošovou, která mu porodila syna Arthura.

Ladislav Štaidl/Zdroj: blesk.cz

PSALI JSME: “TĚCH NESMYSLU VYCHÁZÍ AŽ PŘESPŘÍLIŠ”: DCERA DALIBORA JANDY OTEVŘENÉ PROMLUVILA O ZDRAVOTNÍM STAVU ZNÁMÉHO ZPĚVÁKA

PŘIPOMINAME: ČESKO ZTRATILO DALŠÍ VÝZNAMNOU OSOBNOST: OPUSTILA TENTO SVĚT HEREČKA HANA MACIUCHOVÁ

Share