Jde o rekord: Češi pomáhají Ukrajině a Ukrajincům, na pomoc už poslali více než 1,5 miliardy Kč

Češi pomáhají Ukrajincům, kteří se ocitli v těžké situaci kvůli válce na Ukrajině. Každý pomáhá, jak může. Humanitární organizace už shromáždily více než 1,5 miliardy Kč a lidé peníze posílají dál. Informuje o tom web iRozhlas.cz.

Češi tentokrát pomáhají velmi aktivně, jde možná o rekordní částku, kterou lidé v Česku vybrali na pomoc lidem trpícím přírodními katastrofami nebo jiným neštěstím.

Ukrajinští uprchlíci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Občané často posílají peníze různým organizacím, například prostřednictvím webu Darujme.cz. Své sbírky tam otevřelo více než 40 organizací.

Organizace Člověk v tísni shromáždila nejvíce na pomoc Ukrajině, a to více než 1,2 miliardy Kč. Český červený kříž shromáždil téměř 125 milionů Kč.

Ukrajinští uprchlíci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Charita ČR vybrala zatím přes 83 milionů Kč. Společnost Post Bellum shromáždila více než 121 milionů Kč a to na nákup zdravotnického materiálu, neprůstřelných vest a dalších věcí potřebných k obraně.

Organizace ADRA pomáhá lidem na Ukrajině i těm uprchlíkům, kteří se již dostali do České republiky. Na Ukrajině pomáhá s evakuací, zajišťuje jídlo, deky a další nezbytné věci. Organizace vybrala asi 45 milionů Kč.

Ukrajinští uprchlíci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ukrajincům pomáhá i řada dalších organizací. Jde například o český UNICEF, Armáda spásy, Lékaři bez hranic a mnoho dalších.

Lidé mohou přispět na webových stránkách všech těchto organizací.

PSALI JSME: „POUZE JSEM SE MU PŘEDSTAVIL A NETVÁŘIL SE MOC NADŠENĚ“: ANDREJ BABIŠ PROMLUVIL, JAK SE KDYSI SETKAL S VLADIMIREM PUTINEM

PŘIPOMÍNÁME: UKRAJINA OPLAKÁVÁ HRDINU: STAROSTA MĚSTA PŘIŠEL O ŽIVOT, KDYŽ ROZVÁŽEL JÍDLO A LÉKY

Share