Bývalý milionář odjel na týden na opuštěný ostrov, poté tam zůstal a žije sám 20 let

V 80. letech vlastnil David Gleshin úspěšnou společnost na těžbu zlata v Papui-Nové Guineji. Ale v roce 1987 propukla finanční krize a on ztratil téměř všechno: v té době činil jeho majetek 37 milionů dolarů. O něco později ho jeho žena opustila a brzy poté se David rozhodl jít na opuštěný ostrov, aby získal sílu. Od té doby ostrov neopustil a rozhodl se zůstat tam navždy.

Muž a pes/zdroj: kindhearts.com.ua

Bývalý milionář si vzpomíná, že nejprve chtěl být sám. Možná týden, možná trochu víc. Čím déle však na ostrově zůstal, tím slabší byla touha po návratu. Výsledkem bylo, že se týden změnil na měsíc a poté i na roky.

Muž a pes/zdroj: kindhearts.com.ua

Život na ostrově může být také nepředvídatelný, zvláště pokud jste sami. David se to naučil ze své vlastní zkušenosti, když jednou spadl a utrpěl zlomeninu nohy. Sotva za hodinu vylezl 60 metrů, aby dosáhl na satelitní telefon a zavolal.

„Pravděpodobně jste už několikrát slyšeli rčení, že dvakrát měř a jednou řež. Ostrov je jen místem, kde musíte všechno mnohokrát měřit. A teprve potom dělat. Zde nemáte právo na chybu, nemůžete si dovolit udělat chybu, “říká Gleshin

Člověk by si myslel, že David žil jako Robinson ve stanu, ale daleko tomu tak není. Gleshin si vybudoval pohodlný bungalov, kde jsou všechny potřebné výhody civilizace a ochrany před povětrnostními vlivy.

Muž/zdroj: kindhearts.com.ua

Navzdory potížím ho samotný pobyt na ostrově neděsí.

„Žiji v nebi – proč bych měl opustit nebe?“ Řekl David. „Když jsem sem přijel, doslova jsem se znovu narodil.“

Gleshin se snaží čelit civilizaci, ale stále ostrov opouští jednou ročně, aby doplnil zásoby, které příroda nedokáže zajistit.

David říká, že jediná věc, která mu chybí, je jeho rodina: jeho syn a dcera ho nikdy nenavštívili.

Muž/zdroj: kindhearts.com.ua

Zdá se však, že australská vláda je unavená skutečností, že muž žije na ostrově. Úředníci v poslední době naléhají na Gleshina, aby oblast opustil.

PSALI JSME: MUŽ MILUJÍCÍ SVOBODU ROKY STAVĚL OSTROV, KDE TEĎ ŽIJE: STAČILO MU 100 TISÍC PLASTOVÝCH LAHVÍ

PŘIPOMÍNÁME: „PLAKALA JSEM A STĚŽOVALA SI VŠEM, TAK JSEM SE TAM CHTĚLA VRÁTIT“: ŽENA JIŽ 40 LET ŽIJE NA OSTROVĚ

Share