Biden: Spojené státy nepošlou Ukrajině raketomety, které by mohly zasáhnout Rusko

Spojené státy nepošlou Ukrajině raketové systémy, které mohou zasáhnout Rusko, řekl americký prezident Joe Biden. Informovala o tom agentura Reuters.

Bidenovo prohlášení přišlo poté, co se objevily zprávy, že se Bílý dům připravuje poskytnout Ukrajině moderní raketové systémy dlouhého dosahu.

Vlajky/ ilustrační foto/ Zdroj: pravda.com.ua

Americký prezident Joe Biden ve svém projevu ke Dni obětí války mluvil zejména o ruské invazi na Ukrajinu.

Tento den si USA s úctou připomínají členy ozbrojených sil, kteří zemřeli v boji ve všech válkách a konfliktech, kterých se Spojené státy účastnily.

„V době, kdy Rusko opět rozpoutalo agresivní válku, aby zničilo svobodu a demokracii, kulturu a identitu sousední Ukrajiny, je to vše, co je v sázce. Svoboda nikdy nebyla zadarmo, demokracie vždy potřebovala obránce,“ řekl Biden.

Americký prezident Joe Biden / Zdroj: YouTube

Podle amerického prezidenta je boj Ukrajiny za demokracii a svobodu „součástí většího boje, který spojuje všechny lidi“.

Je to boj „mezi demokracií a autokracií, mezi svobodou a represí, mezi choutky a ambicemi několika lidí, kteří se snaží ovládnout životy a svobody mnoha lidí,“ uvedl Biden.

Americký ministr obrany Lloyd Austin upozornil na „sílu občanů a vojáků demokratické Ukrajiny“.

Psali jsme:„Pokud by se jí nestalo to, o čem se teď píše, stoprocentně bychom ji oslovili“: Bude-li Dada Patrasová ještě někdy zpívat pro děti

PSALI JSME: „UKRAJINCI POTŘEBOVALI SVÉHO VŮDCE“: AMERICKÝ PREZIDENT BIDEN NAPSAL ČLÁNEK O ZELENSKÉM

PŘIPOMÍNÁME: BIDEN: RUSKO MUSÍ DLOUHODOBĚ PLATIT ZA BARBARSTVÍ NA UKRAJINĚ

Share