Bartoš srovnal Ústecký kraj s Rumunskem a schytal to od voličů tohoto regionu: následně musel vysvětloval, co tím myslel

Předseda Pirátské strany Ivan Bartoš se vydal na Ústecko, kde se volbách střetne s premiérem Andrejem Babišem. Před cestou ale prohlásil, že se severozápad ČR podobá zaostalému Rumunsku. Obyvatelé Ústecká mu ihned vyjádřili svůj nesouhlas a Bartoš tak musel svá vyjádření vysvětlovat v médiích. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

„Právě vyrážím do Ústeckého kraje se znovu potkávat s lidmi. Český Severozápad je bohužel v Evropě synonymem chudoby a začal zaostávat i za Rumunskem,“ uvedl šéf Pirátů s tím, že kraj často peníze nedostává a vinou je tomu činnost hnutí ANO.

Na Facebooku se ihned objevily komentáře, ve kterých lidé vyjádřili svůj nesouhlas. Mnohým z nich slova Bartoše připadají jako urážka a nechtějí, aby někdo říkal, že Ústecký kraj je zaostalý.

Na dalších sociálních sítích komentující ironicky dodávali, že na Ústecku zřejmě nemají elektřinu, umírají ve 40 letech všude kolem je „mor a samej drákula“.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Někdo se ale politika zastával a psali, že Bartoš dobře ví, jak to chodí v jiných krajích a nikoho neurážel, protože jen chtěl ukázat, že Ústecko je zanedbáváno vládou.

Lídr Pirátů následně uvedl, že svá vyjádření měnit nebude a řekl, že podle statistik život na Ústecku je pro naše občany nejtěžší. „HDP na hlavu byl už v roce 2019 o šest procent nižší než stejná statistika u Rumunska. To je proste fakt,“ zdůraznil Bartoš s tím, že za to může vláda, nikoliv lidé.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Starosty a Piráti chtějí řešit místní problémy, ke kterým patří korupce, exekuce, nedostatek směřovaných peněz apod.

Pak Bartoš vysvětlil, že si lidi v tomto regionu velmi váží a pomoc pro ně je prioritou.

PSALI JSME: JAK POLITICKÁ USKUPENÍ CHTĚJÍ ZÍSKAT VOLIČE VE VOLBÁCH DO SNĚMOVNY: FAVORITÉ ZVOLILI ODLIŠNÉ TAKTIKY VE SVÝCH VIDEOKLIPECH

PŘIPOMÍNÁME: EXPREZIDENT VÁCLAV KLAUS SE ZNOVU VYDAL NA SNĚŽKU: I NA VRCHOLU NEJVYŠŠÍ HORY PROMLUVIL O KORONAVIRU A OČKOVÁNÍ

Share