Andrej Babiš se rozhodl postarat o uprchlíky z Ukrajiny: oznámil, že volyňští Češi opustili Ukrajinu, uprchlíci na Čapí hnízdo zatím nedorazili

Bývalý předseda vlády Andrej Babiš se rozhodl postarat o uprchlíky z Ukrajiny. Těmto lidem, kteří jsou nyní v těžké situaci, pomáhá i jeho manželka Monika. Před pár dny expremiér řekl, že farma Čapí hnízdo nabídla 40 až 50 míst pro uprchlíky. Tam ale podle mluvčí Agrofertu uprchlíci zatím nedorazili. Píše o tom portál ŽivotvČesku.cz.

Nyní čeští politici pomáhají Ukrajincům, kteří uprchli do zemí EU kvůli válce. Andrej Babiš například před pár dny řekl, že farma Čapí hnízdo nabídla 40 až 50 míst pro uprchlíky.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Zatím tam ale Ukrajinci nedorazili. Čapí hnízdo koordinuje svou nabídku pomoci s Asociací hotelů a restaurací ČR a také s resortem vnitra.

Dle mluvčí Agrofertu Lucie Bukovanské dostala Správa uprchlických zařízení informace o kapacitě na Čapím hnízdě.

Čapí hnízdo / Zdroj: youtube.com

Na ministerstvu vnitra ve středu proběhne koordinační schůzka. Farma je připravena přijmout uprchlíky, nyní vedení čeká na rozhodnutí, kdo přesně k nim dorazí.

Nyní farma připravuje pro Ukrajince všechny potřebné věci a čeká také na instrukce. Mezitím se zvyšuje počet lidí, kteří utíkají před válkou.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Andrej Babiš také řekl, že pomáhal evakuovat volyňské Čechy z Ukrajiny. V úterý dorazili na Slovensko, poté měli odjet do české metropole. Informoval o tom na svém Facebooku.

Psali jsme:„Scénář to přikazoval“: Tereza Brodská prozradila, proč na natáčení seriálu ZOO chodí s lízátky

PSALI JSME: MIROSLAVA NĚMCOVÁ PROZRADILA, ŽE JÍ NADÁVAL ZASTÁNCE RUSKA: ODPOVĚDĚLA MU SLOVY UKRAJINSKÝCH VOJÁKŮ

PŘIPOMÍNÁME: „ČÍM DŘÍVE BUDE MÍR, TÍM MÉNĚ LIDÍ BUDOU NUCENI OPUSTIT SVÉ DOMOVY“: MAĎARSKO PODPOŘILO PŘIJETÍ UKRAJINY DO EU

Share