Andrej Babiš oznámil, že kabinet chystá nová opatření proti koronaviru: „Ta opatření budou významná z hlediska toho, aby se lidé očkovali“

Epidemická situace se stále rychle zhoršuje. Rada vlády pro zdravotní rizika ve čtvrtek ráno jednala o nových opatřeních proti epidemii. Premiér Andrej Babiš ale tvrdí, že lockdown Česku nehrozí. Nová opatření by vláda mohla schválit v pátek. Informuje o tom server TN.cz.

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch si také nemyslí, že by mohl být zaveden lockdown. Navíc by podle něj bylo nutné zavést nouzový stav.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Ministerstvo proto plánuje zpřísnit režimová opatření. Ve čtvrtek ráno se konalo zasedání Rady vlády pro zdravotní rizika, během kterého se projednávala nová opatření.

Kabinet by je mohl schválit v pátek. Co konkrétně by mohlo být přijato, zatím není známo. Podle premiéra byla diskuse velmi intenzivní.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Ta opatření budou významná z hlediska toho, aby se lidé očkovali, protože nic jiného na boj proti covidu neexistuje,“ uvedl Andrej Babiš.

V úterý laboratoře odhalily 14 553 nových případů nákazy, ve středu to bylo 13 502 případů. V nemocnicích je téměř 3,5 tisíce hospitalizovaných pacientů, z toho více než pět stovek je ve vážném stavu.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Podle již schválených opatření od pondělí 15. listopadu by se měli všichni neočkovaní zaměstnanci zdravotnických zařízení testovat jednou za 7 dní.

Také žáci a studenti budou muset během výuky nosit respirátory, pokud bude ve třídě více než 50 lidí.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Kromě toho může být očkování cizinců hrazeno ze státního rozpočtu, pokud jsou tito lidé na území České republiky legálně a dlouhodobě.

„Já hlavně doufám, že to zvládne, držme jí všichni palce“: Marie Rottrová ruší oslavy kvůli nákaze

PSALI JSME: JAKÉ ZMĚNY DŮCHODŮ BUDE PROSAZOVAT NOVÁ VLÁDA: DETAILY ODHALILA KOALIČNÍ SMLOUVA

PŘIPOMÍNÁME: „VLÁDA CHCE PŘEDAT REPUBLIKU V CO NEJHORŠÍM STAVU“: JAROSLAV FLEGR ŘEKL, PROČ VLÁDA NEBOJUJE S EPIDEMIÍ A CO SE MŮŽE STÁT V BUDOUCNU

Share