Lídr v žebříčku politických sil se změnil: Sněmovní volby by podle nového průzkumu agentury Median nyní vyhrálo hnutí ANO

Zbývají pouhé 3 měsíce do voleb do dolní komory Parlamentu a lídrem v žebříčku stran se opět stalo hnutí ANO. Koalice Pirátské strany a Starostů a nezávislých by byla druhá. Takový byl výsledek posledního sociologického průzkumu agentury Median. Píše o tom server TN.cz.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Hnutí ANO by podle posledního průzkumu mělo 26 procent podpory. Oproti jiným politickým silám by to stačilo k vítězství ve volbách.

Hnutí ANO se poprvé stalo lídrem v žebříčku od února 2021. Nejvíce je podporují lidé se středoškolským vzděláním. Volební potenciál hnutí je 29,5 procenta.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Agentura Median vysvětluje, že posílení pozice politické síly současného premiéra může být způsobeno několika faktory. Zlepšila se například situace s koronavirem, lidé si přečetli dopis od premiéra, hlava státu Miloš Zeman podpořil toto hnutí atd. Mohlo to být ovlivněno i tornádem, které vzniklo nedávno.

Na druhém místě je koalice Pirátské strany a hnutí STAN, jejich rating je 21,5 procenta. V květnu měli podporu 24 procent, což znamená, že se jejich pozice zhoršila o 2,5 procenta.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Podle informací agentury tuto koalici podporují hlavně lidé s vysokoškolským vzděláním a lidé do 34 let. Jejich volební potenciál je stejný jako u hnutí ANO, a to 29,5 procenta.

Koalice SPOLU (ODS, TOP09, KDU-ČSL) zůstává na třetím místě. Pro ně by bylo ochotno hlasovat 20 procent dotázaných. Volební potenciál této koalice je 28 procent.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Hnutí SPD by bylo čtvrté a pro něj by bylo ochotno hlasovat 8 procent respondentů. Dobrou pozici má také hnutí Přísaha Roberta Šlachty, a to 6 procent.

KSČM má podporu 5,5 procenta a pro ČSSD je ochotno hlasovat 5 procent voličů. Byly by to poslední strany, které by se mohly dostat do Sněmovny, protože ještě mají možnost překonat hranici pěti procent.

Psali jsme:Chorvatsko vítá Čechy s novými pravidly: Ministr zahraničí Jakub Kulhánek oznámil pravidla pro vstup do země. Jaký test je vyžadován

Robert Šlachta / Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: MALÁČOVÁ ŘEKLA, KDO BY MĚL ZAPLATIT STÁTNÍ DLUH, KTERÝ VZNIKL BĚHEM EPIDEMIE: PODPOŘILI JI TAKÉ KOMUNISTÉ

PŘIPOMÍNÁME: TEST NA KORONAVIRUS PO NÁVRATU ZE ZAHRANIČÍ BUDE POVINNÝ: VLÁDA TAKÉ SCHVÁLILA ZMĚNY V PŘÍSTUPU K OČKOVÁNÍ

Share