„Nechci vystupovat proti EU“: Orbán řekl, že nové sankce EU proti Rusku nepodpoří

Maďarsko nechce podpořit nový balíček sankcí Evropské unie, který zahrnuje embargo na dovoz ropy z Ruska.

Maďarský premiér Viktor Orbán prohlásil, že jeho země považuje nový balíček sankcí Evropské unie, který zahrnuje embargo na dovoz ropy, za ekvivalentní „atomové bombě“. Informovala o tom agentura Reuters.

Maďarský premiér Viktor Orbán/ Zdroj: YouTube

Řekl, že by se současný návrh Evropské komise zakázat dovoz ruské ropy rovnal „atomové bombě“ svržené na maďarskou ekonomiku, a dodal, že Maďarsko je připraveno jednat, pokud uvidí nový návrh v zájmu své země.

Orbán uvedl, že Maďarsku bude trvat pět let, než udělá obrovské investice do svých rafinerií a ropovodů, aby dokázalo transformovat svůj současný systém, který využívá asi z 65% ruskou ropu.

Maďarský premiér Viktor Orbán/ Zdroj: YouTube

„Víme jistě, že potřebujeme především 5 let na dokončení celého tohoto procesu… 1 až 1,5 roku to nebude stačit,“ poznamenal Orbán.

Šéf maďarské vlády navíc zpochybnil, jestli je rozumné investovat v takovém rozsahu, aby se výsledky dostavily za 4 až 5 let. Maďarsko podle něj čeká na nový návrh Evropské komise.

Vlajky/ ilustrační foto/ Zdroj: dw.com

„Nechci vystupovat proti EU, ale chci spolupracovat… Bude to ale možné pouze tehdy, když budou brát v úvahu naše zájmy,“ zdůraznil Orbán.

PSALI JSME: „ORBÁN MI ŘEKL, ŽE RUSKO PLÁNUJE VÁLKU UKONČIT 9. KVĚTNA“: PAPEŽ FRANTIŠEK CHCE JET DO MOSKVY ZA PUTINEM, DO KYJEVA ALE ZATÍM NEPOJEDE

PŘIPOMÍNÁME: „JEHO ODPOVĚĎ BYLA POZITIVNÍ“: ORBÁN NAVRHL PUTINOVI VYHLÁSIT OKAMŽITÉ PŘÍMĚŘÍ NA UKRAJINĚ

Share