Putin se omluvil Izraeli za výroky Lavrova o Hitlerovi: Mluvčí ruské diplomacie ale uvedla, že izraelští žoldnéři spolupracují s ukrajinským plukem Azov

Ruský diktátor Vladimir Putin se omluvil izraelskému premiérovi Naftali Bennettovi za výroky ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova.

Putin/ Zdroj: YouTube

Dříve Lavrov řekl, že „Hitler měl židovskou krev, stejně jako má Zelenskyj“. Informoval o tom server Haaretz.

Lavrov/ Zdroj: YouTube

„Bennett přijal omluvu Putina za Lavrovovy výroky a poděkoval mu za objasnění postoje ruského prezidenta vůči židovskému národu a památce obětí holocaustu,“ stojí v prohlášení.

Putin a Bennett/ Zdroj: YouTube

Bennett a Putin diskutovali o situaci v Azovstalu. Ruský diktátor lhal, že Rusko údajně umožnilo civilistům bez překážek opustit Mariupol, a zopakoval svůj požadavek, aby ukrajinští obránci „složili zbraně“.

Izraelský premiér Naftali Bennett/ Zdroj: YouTube

Kreml ale nepotvrzuje informaci, že se Putin Bennettovi omluvil za Lavrovův antisemitismus.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová v rozhovoru pro ruský Sputnik uvedla, že na Ukrajině jsou izraelští žoldáci, kteří ve skutečnosti bojují bok po boku s ozbrojenci z pluku Azov.

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí/ Zdroj: YouTube

Údajně viděla video a fotky jako důkazy potvrzující přítomnost izraelských žoldáků v Mariupolu. Podle Zacharovové si jsou izraelské úřady těchto „faktů“ vědomy.

PSALI JSME: „PUTIN MÁ KLÍČ K UKONČENÍ KONFLIKTU. MUSÍME MU DÁT NAJEVO, ŽE JEHO AGRESE JE ZBYTEČNÁ“: PETR FIALA PROMLUVILI O SPOLUPRÁCI MEZI ČESKOU REPUBLIKOU A NĚMECKEM

PŘIPOMÍNÁME: „JE TÉMĚŘ PŘIPRAVEN“: UKRAJINSKÝ GENERÁL SE OBÁVÁ, ŽE BY PUTIN MOHL POUŽÍT NA UKRAJINĚ TAKTICKÉ JADERNÉ ZBRANĚ

Share