„3 věci, které jsem přestala dělat po 50 letech“: Doporučuji vám to zkusit

Dnes je mi 60 let. Nelituji svého výběru a nyní s vámi sdílím užitečné informace.

Zdroj: poradnytsya.info

Nedržím žádnou dietu

Po 50 letech v těle žen i mužů dochází k prudkému hormonálnímu přerušení. U mužů sníží se výroba testosteronu snížena a u žen – progesteronu a estrogenu (ženské hormony).

V důsledku toho přibíráme 5 kilogramů. To je fyziologicky normální a obecně neškodí zdraví.

Zdroj: zeny.cz

Dokud mi nebylo 50, jedla jsem zdravě, snažila jsem se nejíst hodně sladké, moučné, mastné, smažené. V důsledku toho jsem nepřibrala ani po 50 letech.

A přesto: ve věku 50 a více nefungují diety. Už nemáme takový metabolismus a trávení.

Nebarvím si vlasy. Mám je šedé

Nevidím nic v tom špatného. Proč bych se měla stydět za svůj věk a tělo. Na tváři mám vrásky, moje tělo už nevypadá jako tělo mladé dívky.

Zdroj: svetkreativity.cz

Udělala jsem si čtvercový účes a mám šedé vlasy. Nechápu, proč se ženy klamou a snaží se vybarvit šedě vlasy. Zejména v jasných barvách (červená, bruneta a tak dále).

Zdroj: svetkreativity.cz

Nevnímám názor ostatních

Nakonec jsem začala žít pro sebe po 50 letech. Nezajímám se o ostatní. Nerozumím této větě „co řeknou ostatní lidé?“

Ať říkají, co chtějí. Do tohoto světa jsme přišli sami a tento svět necháme také v sami. Také, když se podíváte na ostatní a vezmete v úvahu jejich názory, můžete zbláznit.

Závěr je jednoduchý: máme všechna práva žít pro sebe a na nikoho se nedívat. A nemusíte se vysmívat svému tělu a snažit se vyhovět standardům.

Proč utíkat od věku a barvit si vlasy? Proč se mučíte dietou? Proč se dívat na odsouzení nebo schválení druhých? Nakonec žijte pro sebe. Náš čas přišel.

Share