„Základem obnovy by měly být finanční prostředky okupantů“: Ukrajinský premiér vyzval státy G7, aby vrátily Ukrajině zabavený ruský majetek

Ukrajinský premiér Denys Šmyhal apeloval na ministry skupiny G7, aby připravili národní a mezinárodní legislativu o konfiskaci zmrazeného majetku Ruska a jeho převodu na Ukrajinu.

Vlajky/ ilustrační foto/ Zdroj: mind.ua

Výzva přišla po prohlášení USA, že americké zákony neumožňují zabavení majetku ve prospěch Ukrajiny. Uvádí se to na webu ukrajinské vlády.

„Klíčovým zdrojem financování tohoto plánu bude Fond obnovy Ukrajiny… Základem obnovy by ale měly být finanční prostředky okupantů. Jako každý agresor v budoucnu musí Rusko pochopit cenu války,“ řekl Šmyhal.

Ukrajinský premiér Denys Šmyhal/ Zdroj: YouTube

Ukrajinský předseda vlády vyzval země G7, aby začaly připravovat národní a mezinárodní legislativu o konfiskaci zmrazeného majetku Ruska a jeho převodu na Ukrajinu.

„Takovou legislativu už vypracovávají Spojené státy a Kanada. Je důležité, aby se do tohoto procesu zapojili všichni naši partneři. Je to otázka spravedlnosti,“ zdůraznil Šhmyhal.

Ukrajinský premiér Denys Šmyhal/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: EVROPSKÁ KOMISE NAVRHLA POSKYTNOUT UKRAJINĚ DALŠÍ FINANČNÍ POMOC VE VÝŠI AŽ 9 MILIARD EUR

PŘIPOMÍNÁME: BOD OBRATU: „EVROPSKÁ UNIE NEDOPUSTÍ, ABY UKRAJINĚ DOŠLY ZBRANĚ,“ SLÍBIL BORRELL

Share