Evropská komise navrhla poskytnout Ukrajině další finanční pomoc ve výši až 9 miliard eur

Evropská komise navrhla poskytnout Ukrajině další makrofinanční pomoc ve výši až 9 miliard eur. Oznámila to předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová.

„Navrhujeme doplnit dosud poskytnutou významnou krátkodobou pomoc Ukrajině novou exkluzivní makrofinanční pomocí ve výši až 9 miliard eur v roce 2022,“ stojí v prohlášení na webu Evropské komise.

Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová/ Zdroj: YouTube

Šéfka Evropské komise uvedla, že EU je odpovědná za úsilí o obnovu Ukrajiny. Principy obnovy by podle ní měly spojovat investice s reformami.

Vlajky/ ilustrační foto/ Zdroj: ukrinform.ua

„Mělo by se jednat o budoucí plán, který plně odráží potřeby Ukrajiny. Plán se bude zabývat klíčovými reformami v oblastech, jako je boj proti korupci, administrativní kapacita, právní stát a nezávislost soudů. A to musí být pevně zakotveno v …základních evropských hodnotách,“ řekla.

Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová/ Zdroj: YouTube

Von der Leyenová dodala, že EU navrhuje platformu pro rekonstrukci jako součást plánu společně vedeného Ukrajinou a Evropskou komisí.

Zničená ukrajinská města/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Tyto investice pomohou Ukrajině být silnější a odolnější po destrukci způsobené Putinovými vojáky,“ uvedla.

V Mariupolu/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: BOD OBRATU: „EVROPSKÁ UNIE NEDOPUSTÍ, ABY UKRAJINĚ DOŠLY ZBRANĚ,“ SLÍBIL BORRELL

PŘIPOMÍNÁME: „BRÁNÍME ÚZEMNÍ CELISTVOST UKRAJINY“: BORRELL VYSVĚTLIL, CO EVROPSKÁ UNIE BUDE POVAŽOVAT ZA VÍTĚZSTVÍ UKRAJINY

Share