„Nikdo nechce vidět začátek třetí světové války“: Čína vyzvala k mírovému řešení situace na Ukrajině

Čína nechce vidět začátek třetí světové války a doufá, že všechny zúčastněné strany projeví zdrženlivost, zabrání eskalaci situace na Ukrajině a dosáhnou co nejdříve míru. Uvedl to mluvčí čínského ministerstva zahraničí Wang Wenbin, hlásí server huanqiu.com.

Ruští okupanti/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Podle něj musí Ukrajina a Rusko v současné situaci udržovat dialog, aby zabránily rozšiřování konfliktu.

Ruští okupanti/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Nikdo nechce vidět začátek třetí světové války. Doufáme, že všechny zúčastněné strany projeví klid a zdrženlivost, zabrání eskalaci situace, dosáhnou míru co nejdříve a nebudou platit velkou cenu Evropě a světu,“ řekl mluvčí čínského ministerstva zahraničí.

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Wang Wenbin/ Zdroj: rbc.ua

„Zároveň se musíme zamyslet nad tím, proč se Evropa více než 30 let po skončení studené války znovu dostala do geopolitického konfliktu; jak vybudovat vyváženou, efektivní a udržitelnou evropskou bezpečnostní architekturu a posílit globální systém řízení bezpečnosti,“ poznamenal.

Ruští okupanti/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: „TUHLE VÁLKU UŽ PROHRÁL“: POLSKÝ EXPREZIDENT KWASNIEWSKI ŘEKL, ŽE PUTIN ŽIJE V NAPROSTO NESKUTEČNÉM SVĚTĚ A NECHÁPE, CO SE DĚJE

PŘIPOMÍNÁME: „NEVĚŘÍM V ŽÁDNOU MÍROVOU SMLOUVU S RUSKOU FEDERACÍ“: ŠÉF UKRAJINSKÉ BEZPEČNOSTNÍ RADY VAROVAL, ŽE VE SVĚTĚ BUDE ZA 10 AŽ 20 LET VELKÁ VÁLKA

Share