Šéfka Evropské komise: Úspěšná obnova Ukrajiny a reformy jsou cestou ke členství v EU

Předsedkyně Evropské komise poznamenala, že poválečná obnova Ukrajiny s podporou západních partnerů spolu s reformami je její cestou do EU. Prohlásila to Ursula von der Leyenová na Mezinárodní dárcovské konferenci na pomoc Ukrajině.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Šéfka Evropské komise poznamenala, že Ukrajina může počítat s plnou podporou EU při poválečné obnově.

Vlajky/ ilustrační foto/ Zdroj: ukrinform.ua

„Mělo by to být budování konkurenceschopné a prosperující „země snů“…. Pokud dokážeme zajistit investice ve výši stovek milionů dolarů a reformy, to nejen obnoví Ukrajinu, ale připraví jí to i cestu ke vstupu do Evropské unie,“ řekla Ursula von der Leyenová.

Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová/ Zdroj: YouTube

Předseda Evropské rady Charles Michel ve svém projevu poznamenal, že úspěšná budoucnost Ukrajiny závisí na fondech obnovy v kombinaci s reformami.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Ukrajinský prezident zdůraznil, že by budoucí členství Ukrajiny v EU nemělo být jen sliby, ale i skutečnými kroky.„Vím, že jsme na tyto kroky připraveni. A vy o tom také víte,“ řekl Volodymyr Zelenskyj.

Vlajka/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Psali jsme:„Tohle je pro mě velice špatné téma. Nevěděla jsem o tom“: Felix Slováček dorazil na vernisáž Lucie Gelemové. Dáda Patrasová vedle něj chyběla

PSALI JSME: RUSKO ZASTAVILO DODÁVKY PLYNU DO POLSKA A BULHARSKA: „JSME NA TAKOVÝ SCÉNÁŘ PŘIPRAVENI,“ UVEDLA ŠÉFKA EVROPSKÉ KOMISE

PŘIPOMÍNÁME: „UKRAJINA MŮŽE VÁLKU VYHRÁT“: ŠÉFKA EVROPSKÉ KOMISE SE DOMNÍVÁ, ŽE RUSKÝ BANKROT JE JEN OTÁZKOU ČASU

Share