Petr Fiala také bude mít svůj pořad na sociálních sítích: o čem premiér mluvil v prvním díle a čím se jeho videoformát liší o Čau lidi Babiše

Předseda vlády Petr Fiala se rozhodl, že bude také prostřednictví videí na sociálních sítích komunikovat s veřejností. Nyní představil první díl a věnoval ho zdražování energií, koronaviru a růstu cen. Informuje o tom web novinky.cz.

Nový videoformát premiéra se bude jmenovat Otázky a odpovědi z Kramářovy vily a je publikován na Facebooku. Na úvod Fiala promluvil o tom, jak jeho vláda bojuje s koronavirem.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

„Cesta, kterou jsme zvolili, je podle mě ta nejlepší s minimálními dopady na společnost,“ řekl premiér s tím, že opatření jsou nezbytná a doporučují je odborníci.

Poté Petr Fiala promluvil o zdražování energií a řekl, že jeho kabinet nebude postupovat, jako vláda Andreje Babiše a plošná opatření nahradí upravené dávky na bydlení.

Kromě toho ministerský předseda oznámil, že vláda již v nejbližší době je připravená spustit tendr na dostavbu Dukovan, což prý mohly udělat i předchozí vlády.

Fiala rovněž obvinil Babiše kvůli vysoké inflaci. Může za to údajně špatné hospodaření, o kterém Fiala v minulosti varoval a prý ho nikdo neposlouchal.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Kromě toho premiéroví dle jeho slov bude chybět řízení auta. Chápe ale, že v pozici premiéra tuto činnost nemůže vykonávat.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Formát videa Fialy se ale liší od pořadu Čau lidi, který natáčí Andrej Babiš. Premiér v něm mluví se třetí osobou a jen zřídka se dívá přímo do kamery k divákům. Navíc je video děláno profesionálně a je natočeno několika kamerami.

Fialova videa nebudou publikována každý týden, ale nejspíš jenom jednou měsíčně.

Psali jsme:„Naštěstí to není nic, co by vyžadovalo karanténu“: Bolek Polívka kvůli nemoci ruší představení. Jak se herec cítí

PSALI JSME: NEJEN KAŠEL A RÝMA: VARIANTA OMIKRON MŮŽE ZPŮSOBIT I KOŽNÍ PROBLÉMY

PŘIPOMÍNÁME: MACRON PO JEDNÁNÍ S PUTINEM: NADCHÁZEJÍCÍ DNY BUDOU KLÍČOVÉ PRO DEESKALACI SITUACE OKOLO UKRAJINY

Share