Petr Arenberger uvedl, že v Česku bylo odhaleno dva případy nákazy brazilskou mutací koronaviru: řekl také, že systém PES už fungovat nebude

Šéf resortu zdravotnictví Petr Arenberger uvedl, že v Česku byla odhalena brazilská mutace koronaviru. Řekl také, že systém PES přestal fungovat. Příští týden bude také povolena registrace k očkování pro další lidi. Inforomoval o tom web TN.cz.

Epidemická situace se stále zlepšuje a zdá se, že Velikonoce na to neměly téměř žádný vliv. Uvedl to ministr zdravotnictví na páteční tiskové konferenci.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Podle něj jsou ale stále viditelné rozdíly mezi kraji. Zlepšení všech ukazatelů je však dobrou zprávou.

Petr Arenberger také řekl, že se očkování zrychlilo, takže příští týden bude povoleno očkování i pro další lidi. To bude moci udělat další skupina lidí s chronickými nemocemi a lidé nad 65 let.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Pokud jde o otevření škol od 12. dubna, ministr řekl, že školy budou otevřeny po celé zemi, ale bude výjimka pouze pro okres Děčín.

Vysvětlil to tím, že tam bylo odhaleno dva případy nákazy brazilskou mutací koronaviru. Dodal, že tyto dva případy jsou ze zahraničí, ale tyto čerstvé informace by chtěl ještě prověřit.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Předpokládalo se, že ministr na tiskové konferenci představí novou verzi systému PES. Ale řekl, že na toho PSA už je možné zapomenout.

Podle něj tabulka zůstane možná pro použití, ale jednat bude nutné podle konkrétní situace. Zatím ale neřekl, jak přesně bude ministerstvo postupovat, řekl, že na tom ještě pracují.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Petr Arenberger se vyjádřil i ke sportování venku. Uvedl, že od pondělí bude možné trénovat venku bez roušek, ale maximálně 20 lidí najednou.

„Můžete si zahrát fotbal, ale budete ochuzeni o brankáře,“ žertoval Petr Arenberger.

PSALI JSME: “TI, KTEŘÍ NEBUDOU OČKOVÁNI, BUDOU OTESTOVANÍ”: JAN HAMÁČEK POČÍTÁ S TÍM, ŽE VSTUPENKOU K BĚŽNÉMU ŽIVOTU BUDE NEGATIVNÍ TEST

PŘIPOMÍNÁME: NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY VAKCÍNY OD FIRMY JOHNSON & JOHNSON: VE SPOJENÝCH STÁTECH BYLO ZAVŘENO NĚKOLIK OČKOVACÍCH CENTER

Share