11letý chlapec žil rok ve stanu: Nashromáždil tak celkem 15 milionů korun pro nemocné

Únor loňského roku se pro desetiletého Maxe Wuziho ukázal jako velmi obtížný. Začala pandemie, nepochopitelné a děsivé období i pro dospělé. V zemi byl oznámen lockdown.

Max Wuzi/ Zdroj: good house.ru

A na začátku roku zemřel v hospici Maxův soused Rick Abbott. Muž, ke kterému byl chlapec velmi připoutaný. Před několika lety mu dal stan a naučil ho, jak ho postavit. A chlapec se rozhodl, že nechce jen sedět doma.

Max opustil svou ložnici a utábořil se. Oznámil, že už neplánuje spát v posteli, ale přenocuje venku. Svým odvážným a neobvyklým gestem se rozhodl zahájit fundraisingovou kampaň pro hospic, kde zemřel jeho soused Rick.

Max Wuzi/ Zdroj: good house.ru

Celkem chlap za rok nashromáždil 500 000 liber (více než 15 milionů korun). Tyto peníze měly být velkou pomoci pro hospic v obtížných dobách pandemie.

Maxova matka a otec podporovali chlapce, i když se o něj báli. Rachel Woozi byla šokována stovkami zpráv na podporu svého syna od všech těchto lidí, kteří se akce zúčastnili.

Max Wuzi/ Zdroj: good house.ru

„Včera v noci jsem ležela v posteli v slzách, mě to opravdu ohromilo. Je to prostě úžasné, “ říká matka chlapce.

Rodiče vtipkovali, že v době, kdy jejich syn trávil noc ve stanu, si mohli vydělat peníze navíc tím, že si pronajali jeho ložnici, ale pro Maxe to není vtip. Chlapovi se tento nápad natolik líbí, že chce to použít při své příští akci.

Max Wuzi/ Zdroj: good house.ru

Za více než rok kempování si Max zvykl na život v kempu. Ve svých 11 letech musel projít mnoha obtížnými okamžiky: někdy ležel ve stanu v slzách, protože déšť vše promočil; v lednu a únoru se třásl zimou; v létě na něj zaútočili divocí bažanti.

Když Max postavil stan v zoo, aby získal peníze na charitativní akci pro děti, musel usnout za řevu lvů – což nebyla vůbec nejpříjemnější ukolébavka.

Max Wuzi/ Zdroj: good house.ru

Poté, co strávil noc v zoo, se Max rozhodl, že může dělat všechno, a rozhodl se zařídit stanový tábor. Vyzval další vrstevnici, aby se také vzdali spánku v útulné posteli a aby získali peníze na akci pro děti.

Tyto prostředky by měly jít na podporu dětí zasažených pandemií. V březnu se 1 000 dětí zúčastnilo Maxova „velkého tábora“, kterého se zúčastnili děti ze Severní Ameriky a Singapuru.

Na otázku novinářů. Když se Max chystá vrátit domů, odpovídá jednoduše a přímo: „Nikdy.“

PSALI JSME: FOTOGRAFKA OHROMILA HOSTY NA SVATBĚ: VZPOMNĚLA SI NA BÝVALOU PŘÍTELKYNI ŽENICHA

PŘIPOMÍNÁME: “VYPADÁ TO VELMI SLIBNĚ, ALE NECHCI TO ZAKŘIKNOUT“: PETR SUCHOŇ A KLÁRA KOUKALOVÁ UŽ MAJÍ VYBRÁNO JMÉNO PRO SYNA

Share