10 neobvyklých faktů o kočkách, o kterých jste přesně nevěděli

Kočky / Zdroj: goodhouse.ru

Kolik let žijí kočky?

Předpokládá se, že 10 až 15 let, ale existuje mnoho příkladů, kdy se kočky dožily 20 a 22 let a nejstarší žijící kočky byly Creme Puff z Austinu v USA. Žila v letech 1967 až 2005 a zemřela ve věku 38 let. Možná, že majitelé věděli nějaké tajemství dlouhověkosti, protože jejich předchozí kočka se také dožila 34 let.

Kočka / Zdroj: goodhouse.ru

Kočka může být alergická na vás

Alegorie na kočky je poměrně častým jevem. Ale jen málo lidí ví, že situace může být opačná a kočky mohou mít také alergii na částice kůže svého majitele.

Proč kočky mňoukají

Myslíte si, že kočka vyjadřuje potěšení tímto způsobem? Ne vždy! Mňoukají, když jsou úzkostliví, vystrašení nebo před jídlem, aby naznačili někomu: je čas na večeři.

Kočka / Zdroj: goodhouse.ru

Většina koček nesnáší laktózu

To je způsobeno skutečností, že tělo zvířete není schopno rozštěpit mléko. Výsledkem je, že bakterie, které se nacházejí v těle, způsobují fermentaci, což vede ke zvýšené tvorbě nadýmání a může to způsobit průjem.

Kočky nerozlišují sladkou chuť

Pravděpodobně jste si všimli, že kočky jsou naprosto lhostejné ke sladkému. Kočky totiž necítí sladkou chuť v jídle. Nejlépe rozlišují kyselou chuť, o něco horší hořkou a jen špičkou jazyka slanou.

Kočka / Zdroj: goodhouse.ru

Kočky olizují srst, ne proto, že mají radí čistotu

Ano, oni jsou schopni trávit hodiny péči o srst, aby zůstala lesklá a čistá, ale také jim to pomáhá udržovat tělesnou teplotu. Kromě toho kočky nemají rádi cizí pachy, pokud například aplikujete parfém na zápěstí a pak pohladíte kočku, pak se určitě začne olízovat.

Knír u koček plní funkci „navigátora“

Díky kníru se kočka dokáže orientovat i v absolutní tmě. Cítí, že před předměty se vzduch stává hustším a získává informace o překážce bez fyzického kontaktu s ním.

Kočka / Zdroj: goodhouse.ru

Kočky se třou o lidi, aby označili území

Ve skutečnosti je to nejjasnější projev lásky. Takže kočka na vás zanechá svůj zápach a prohlásí všem kolem sebe, že tato osoba je její! Každá kočka se sama rozhodne, kdy přijde čas tu či onou osobu „označkovat“.

Kočka / Zdroj: goodhouse.ru

70% života kočky tráví ve spánku

Domácí kočka nemá potřebu hledat bezpečné místo pro odpočinek, lov a jakýkoli boj o přežití, takže může spát až 17-18 hodin. A koťata obecně tráví ve spánku 90% času.

Kolik koťat může porodit kočka

Obvykle kočka porodí 4 až 6 koťat a největší množství, které bylo kdy zaznamenáno, je 19. A za celý život může jedna kočka porodit až 100 koťat.

Koťata / Zdroj: goodhouse.ru

PSALI JSME: MÍSTO PODĚKOVÁNÍ: ZACHRÁNĚNÁ KOČKA KAŽDÉ RÁNO PŘINÁŠÍ MAJITELCE DOMÁCÍ PANTOFLE

PŘIPOMÍNÁME: „PLÁČE CELÉ HODINY“: POSTARŠÍ KOCOUR PLÁČE POKAŽDÉ, KDYŽ Z NĚJ SUNDAJÍ SVETR

Share