Zda to ještě dává smysl: Roman Prymula promluvil o očkování proti koronaviru

Odborníci tvrdí, že očkování může člověka ochránit před těžkým průběhem onemocnění. V poslední době ale zájem lidí o vakcinaci klesá. Epidemiolog Roman Prymula řekl, zda je ještě očkování potřebné. Informuje o tom web ŽivotvČesku.cz.

Epidemiolog řekl, že třetí dávka byla důležitá v období před vlnou omikronu. Očkování je podle něj stále důležité, ale vhodnější bude v jiném období.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

„Ti, kteří se neočkovali, nebo ti, kteří by se teoreticky chtěli očkovat další dávkou, tak myslím, že pro ně je namístě vyčkat období na podzim, kdy se další strategie bude upravovat,“ uvedl pro Život v Česku Roman Prymula.

Dodal, že hodně pak bude záležet na konkrétní epidemiologické situaci. Odborníci budou situaci sledovat, budou informovat o možných rizicích.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Řekl také, že je důležité, aby do té doby byla vyvinuta vakcína nové generace. Nová očkovací látka by měla být účinná proti novým mutacím viru.

Nyní proto podle něj bude očkování současnými vakcínami „postrádat trochu smysl“. Přeočkování může být stále důležité pro starší lidi.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Celkem v ČR mají dokončené očkování více než 6 milionů a 845 tisíc lidí. Postupně se snižuje i počet nových případů nakažení koronavirem.

PSALI JSME: CO ŘEKLA ANDREA POMEJE BĚHEM TŘETÍHO VÝROČÍ ODCHODU SVÉHO MANŽELA JIŘÍHO: “MYSLÍM, ŽE BY SE TRÁPIL”

PŘIPOMÍNÁME: EVA HOLUBOVÁ NAPSALA, CO MYSLI O PUTINOVI A O SITUACI NA UKRAJINĚ: “NEVĚŘÍM, ŽE JE ČAS SLOV, JE ČAS ČINŮ”

Share