Poslanci jednali o prodloužení nouzového stavu:Babiš ale na schůzi Sněmovny nedorazil, jezdil karavanem

Poslanci se sešli na schůzi Sněmovny, protože plánovali projednat prodloužení nouzového stavu. Předseda hnutí ANO Andrej Babiš ale místo toho vyrazil karavanem po republice, ze schůze byl omluven. Někteří politici se ale domnívají, že zahájil předvolební kampaň. Píšou o tom Novinky.cz.

Podle šéfky poslaneckého klubu ANO Aleny Schillerové Andrej Babiš dlouho plánoval tuto cestu. Řekla, že teď komunikuje s voliči a je ve své „pojízdné poslanecké kanceláři“.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Bývalý premiér byl ze schůze omluven z pracovních důvodů. Schillerová označila jeho komunikaci s voliči za pracovní povinnost. Dodala, že při jednání Sněmovny ho mohou zastoupit další.

Uvedla však také, že pro komunikaci s voliči mají zákonodárci poslanecký týden. Mimořádná schůze dolní komory Parlamentu se ale konala vevýborovém týdnu. Babiš ale není členem žádného z výborů.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Je třeba také říci, že poslanec z vládní koalice a opoziční poslanec se mohou dohodnout na společné absenci. To je možné díky párování.

„Párování je historická zvyklost, která tady funguje,“ řekl pro Novinky.cz šéf poslanců TOP 09 Jan Jakob. Podle jeho slov při mimořádném jednání Sněmovny ve výborovém týdnu mohou někteří poslanci chybět, protože jsou kupříkladu na zahraničních cestách.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Druhá věc je, jestli někdo někde dělá předvolební kampaň a nechá se někde vypárovat,“ dodal Jakob. Mnozí poslanci si toho dne všimli, že Babiš se na jednání Sněmovny nedostavil.

PSALI JSME: TOMIO OKAMURA PROMLUVIL O POMLUVÁCH: ŠLO O ZUBY VOLIČŮ SPD

PŘIPOMÍNÁME: „UKRAJINCI TO NEPŘIJÍMAJÍ“: PUTIN PODLE SCHOLZE STÁLE VĚŘÍ, ŽE MŮŽE DIKTOVAT PODMÍNKY MÍRU

Share