Daniel Hůlka nepřišel na demonstraci, protože skončil v nemocnici: demonstranti očekávali, že zazpívá hymnu

Zpěvák Daniel Hůlka plánoval přijít v neděli na demonstraci na Staroměstské náměstí organizovanou iniciativou Chcípl PES a zazpívat hymnu. To se ale nestalo, skončil kvůli slinivkovému záchvatu v nemocnici. Teď už je mu lépe a je doma. Informoval o tom CNN Prima News.

V neděli mnoho účastníků demonstrace čekalo, že zazpívá hymnu zpěvák Daniel Hůlka. Je také kritikem opatření, která vláda zavedla v boji proti koronaviru.

Daniel Hůlka / Zdroj: youtube.com

Zpěvák se ale na Staroměstské náměstí nedostavil, a tak místo něj zahájila demonstrace zpěvačka Michaela Nosková. CNN Prima News uvádí, že Daniel Hůlka skončil v nemocnici několik hodin předtím.

„Měl jsem slinivkový záchvat a byl jsem jenom na infuzi,“ řekl Daniel Hůlka pro CNN Prima News. Teď už se cítí lépe a nachází se doma.

Po tomto protestu bylo zatčeno 54 lidí, mezi zadrženými byl i poslanec Lubomír Volný. Tito lidé prý porušovali opatření, a tak byla policie nucena jednat.

Daniel Hůlka / Zdroj: youtube.com

Daniel Hůlka dlouhodobě kritizuje opatření proti koronaviru. Kvůli tomu se dokonce pohádal s hlavou státu Milošem Zemanem. Proto se rozhodl, že mu medaili Za zásluhy vrátí.

Tehdy napsal prezidentovi otevřený dopis, v němž oznámil, že ho hlava státu zklamala. Pak se jejich přátelství ukončilo a začala se kritika.

Nemohl osobně předat státní vyznamenání, a tak byl nucen ho poslat poštou. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček sdělil, že prezident to obdržel.

Daniel Hůlka / Zdroj: youtube.com

Stalo se tak v listopadu 2020. Zpěvák vrátil medaili Za zásluhy I. stupeň. Byl oceněn v roce 2016.

Daniel Hůlka vysvětlil, že takové jeho rozhodnutí bylo pro něj výzvou. Chtěl, aby společnost nebyla lhostejná k tomu, jak se chovají vrcholní představitelé našeho státu.

PSALI JSME: ADVOKÁT Z PRAHY PODAL ŽALOBU NA POLICISTY I NA JANA HAMÁČKA: BUDE TAKÉ BOJOVAT ZA ZRUŠENÍ ZÁKAZU VOLNÉHO POHYBU OBČANŮ MEZI OKRESY

PŘIPOMÍNÁME: MONIKA BAGÁROVÁ NEČEKANĚ PODĚKOVALA JEDNÉ OSOBĚ: „UDĚLALA SI ZE MĚ LEPŠÍHO ČLOVĚKA“

Share