Advokát z Prahy podal žalobu na policisty i na Jana Hamáčka: bude také bojovat za zrušení zákazu volného pohybu občanů mezi okresy

O víkendu se v Praze konaly demonstrace proti opatřením zavedeným vládou. Policie byla nucena jednat a kvůli tomu na ni padla žaloba a trestní oznámení. Trestní oznámení poslal advokát z Prahy na ministra vnitra Jana Hamáčka a na policisty. Zpochybňuje také zákaz cestování mezi okresy. Píše o tom web iDNES.cz.

Právník Norbert Naxera podal trestní oznámení na šéfa resortu vnitra Jana Hamáčka a na zástupce policie, kvůli kterým bylo zamezeno konání protestu. Zastupováním svého klienta také podal žalobu, která má velmi podobný obsah.

Policie / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Norbert Naxera řekl pro iDNES.cz, že jejich cílem je podat stížnost k Ústavnímu soudu, aby zrušil jedno opatření. Jde o zákaz volného pohybu mezi jednotlivými okresy.

Uvedl také, že podle jeho názoru policie porušila svobodu shromažďování. O víkendu se lidé snažili přijet i z jiných okresů, ale policisté je nepustili.

Policie / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Advokát zdůvodňuje, že šlo o porušení základních práv a svobod. Také podle jeho názoru účastníci demonstrace jednali legitimně.

Upozornil také na zadržení poslance Lubomíra Volného, který by měl mít poslaneckou imunitu. Vysvětlil, že policie mohla poslance obvinit maximálně z přestupku.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Kromě toho advokát poukázal i na nezákonné nepřetržité opakování výzvy do megafonu. Podle něj by velmi časté opakování výzvy do megafonu mohlo znemožnit vystupování řečníků.

Jejich právní bitva teprve začíná. Žalobu podal advokát k Městskému soudu v Praze.

PSALI JSME: KORONAVIRUS V ČESKU: MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ UVEDLO, KOLIK NOVÝCH PŘÍPADŮ PŘIBYLO V PONDĚLÍ A ZAZNAMENALO POKLES REPRODUKČNÍHO ČÍSLA

PŘIPOMÍNÁME: KUBEK UVEDL, KTERÁ OPATŘENÍ BY VLÁDA MĚLA ZPŘÍSNIT: O POMOC ŽÁDÁ I HEJTMANY

Share