Na veřejnost unikly tajné dokumenty Operace London Bridge: Britská vláda se připravuje na nejhorší

Britská vláda aktualizovala plán pro případ úmrtí britské královny Alžběty II. Plán na postup událostí po jejím skonu zveřejnil server Politico.

Plán vlády s kódovým označením Operace London Bridge vypovídá vše o tom, jak budou zprávy o královnině smrti hlášeny, jak bude probíhat smutek a jak bude její rakev doručena do Londýna.

Královna Alžběta/ Zdroj: YouTube

Tamní ministerstvo dopravy je znepokojeno tím, že by počet lidí, kteří by mohli chtít jet do Londýna, mohl způsobit vážné problémy dopravní síti a vést k přeplněnosti hlavního města.

„Kaskáda rozhovorů“ proběhne několik hodin po královnině smrti a budou o skonu Alžběty II. postupně informováni premiér, tajemník kabinetu a ministři vlády.

Královna Alžběta a princ Charles/ Zdroj: YouTube

Web královské rodiny se změní na černou stránku s krátkým prohlášením potvrzujícím smrt královny. V horní části vládního webu se objeví černý banner. Retweety vládních úředníků na sociálních sítích budou zakázány.

V den královniny smrti se předseda vlády setká s novým králem.

Královna Alžběta a princ Charles/ Zdroj: YouTube

Po oficiálním oznámení následujícího dne, známého jako D + 1, se rakev královny vrátí do Buckinghamského paláce v den D + 2. Pokud královna zemře ve Skotsku, její rakev bude odvezena do Londýna v rámci takzvané operace Unicorn.

Předseda vlády a královna se prý dohodli, že den státního pohřbu bude dnem národního smutku.

PSALI JSME: KVŮLI STÁRNOUCÍ KRÁLOVNĚ: PRINC WILLIAM A KATE PRÝ UVAŽUJÍ O STĚHOVÁNÍ PRYČ Z KENSINGTONSKÉHO PALÁCE

PŘIPOMÍNÁME: „VŠECHNO MÁ SVÉ MEZE“: ALŽBĚTA II. SE HODLÁ OBRÁTIT NA PRÁVNÍKY V BOJI PROTI NEPŘÍJEMNÝM PROHLÁŠENÍM PRINCE HARRYHO

Share