Způsob praní ručníků, který je po dlouhou dobu nechá měkké a načechrané

Pokud vaše ručníky po četném praní ztratily bývalou měkkost a přestaly dobře absorbovat vlhkost, pak určitě využijte neobvyklého způsobu jejich praní. Je to jednoduché, ale velmi účinné.

Ručníky / Zdroj: ukr.media

Zajímavou techniku sdílela Australanka Leanne, opravdová kouzelnice úklidu. Na svém Instagramu, který ona věnuje péči o domácnost, zveřejnila krátký video, kde ukazuje jak správně prát ručníky.

Lianne standardně naložila ručníky do bubnu a pak začala vyplňovat zbytek zásobníku. Použila mnohem méně pracího prostředku než obvykle to dělají ženy. Stačí jen malá mírka, přičemž polovinu té mírky žena nalila do příslušného oddělení a druhou polovinu spolu s samotnou mírkou hodila do pračky.

Ručníky / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Dívka si pak vzala půl šálku bílého stolního octa a rozdělila ho do všech částí zásobníku pro prací prostředek a pro aviváž. Mimochodem, aviváž může být také přidána pro příjemnou vůní a měkkost.

Jaký účinek má ocet? Za prvé, rozpouští částice pracího prášku, které zůstávají ve vláknech ručníků, práce ony dělají naše ručníky tvrdé. Za druhé, ocet zlepšuje pronikání do tkaniny aviváže a přidává další měkkost.

Režim praní lze zvolit normální: 60 stupňů teplota a 600-800 otáček bubnu. Když vytáhnete ručníky z pračky, okamžitě pocítíte, že jsou mnohem měkčí.

Ručníky / ilustrační foto / Zdroj: syl.ru

Foloweři Leanne, kteří sledovali video, poděkovali dívce za skvělý trik. Někteří to již vyzkoušeli a sdíleli skvělý efekt, což dokazuje, že tento trik skutečně funguje.

PSALI JSME: ČISTÍM FROTÉ RUČNÍKY TAK, JAK MĚ TO NAUČILA MOJE TCHÝNĚ PŘED PADESÁTI LETY

PŘIPOMÍNÁME: „NEPOUŽÍVEJTE MALÉ RUČNÍKY NA RUCE“: HOTELOVÁ TAJEMSTVÍ, O KTERÝCH JSTE MOŽNÁ NEVĚDĚLI

Share