Známý ruský politik Chodorkovskij: „Putin si myslí, že NATO neexistuje. Překročí hranice Západu“

Známý ruský politik, který byl uvězněn ruskou vládou, varoval Evropu, že ruská armáda může vtrhnout na její území.

Michail Chodorkovskij / Zdroj: youtube.com

Michail Chodorkovskij varoval Evropu, že NATO není pro Putina obranou. Pro něj NATO prostě neexistuje.

„Putina lze ještě zastavit zavedením bezletové zóny nad Ukrajinou. To eliminuje Putinovu základní výhodu nad ukrajinskou armádou před ukrajinským lidem – bombardovat je beztrestně z těch míst, kam nemají přístup,“ řekl Chodorkovskij.

Vladimir Putin / Zdroj: youtube.com

„Pokud tento okamžik opět bude promeškán, dalším okamžikem bude překročení hranice s Polskem a s pobaltskými státy. Putin si myslí, že NATO neexistuje, o tom se nyní přesvědčuje,“ varoval.

„To je klíčová chyba Západu a západních vůdců. Dlouho jste nečelili banditovi. Přečtěte si historii svých zemí. Tím vším jste si prošli v letech 1938 a 1939,“ dodal.

Michail Chodorkovskij / Zdroj: youtube.com

Putin je podle Chodorkovského obyčejný bandita, před kterým je potřeba demonstrovat svou sílu. Jinak svého soupeře prostě potlačí.

„Putin zůstal banditou. Bandita není připraven vyjednávat v režimu: „ty máš tohle a my máme tohle. Nedotýkejme se jeden druhého.“ Bandita věří, že když vycházíte mu vstříc, aniž byste předtím ukázal sílu, znamená to, že se ho bojíte. Pokud se ho bojíte, on musí vás potlačit. A to bude pokračovat, dokud se nestanete otrokem,“ uvedl Michail Borisovič Chodorkovskij.

Michail Chodorkovskij / Zdroj: youtube.com

„Abyste rozuměli: on se nezastaví. Toto je nebezpečí, které existuje při jednáních mezi Putinem a západními vůdci, jako jsou Macron, Bennett, Biden. Neukázali sílu a snaží se ho přesvědčit. A to znamená, že prokázali slabost a on je může potlačit. To by mohlo vést ke světové válce,“ varoval ruský politik Chodorkovskij.

PSALI JSME: OBŽALOBA NEMĚNÍ PLÁNY ANDREJE BABIŠE: ODBORNÍCI VYSVĚTLILI, ŽE I V SOUČASNÉ SITUACI BY SE MOHL STÁT PREZIDENTEM

PŘIPOMÍNÁME: JEDINÁ RUSKÁ TOVÁRNA NA TANKY ZASTAVILA VÝROBU: KREML REAGOVAL NA ZELENSKÉHO SLOVA O REFERENDU A KOMPROMISECH

Share