Zmocněnkyně pro lidská práva: Od Ukrajinských uprchlíků romského původu se dozvěděla o spekulacích s dávkami

Klára Šimáčková Laurenčíková byla v letošním květnu jmenována zmocněnkyní pro lidská práva.

Klára Šimáčková Laurenčíková/Zdroj: youtube.com

Žena se aktuálně zabývá řešením ubytování pro romské uprchlíky z Ukrajiny v Brně. O tom informuje na svých webových stránkách portál novinky.cz.

Laurenčíková uvedla, že nejdůležitější otázkou je najít pro uprchlíky ubytování, a to už ať postavit další stany v okolí brněnského vlakového nádraží nebo najít jinou vhodnější variantu.

Klára Šimáčková Laurenčíková/Zdroj: youtube.com

Zabývá se žena i tím, aby to této problematiky zapojit romské nevládní organizace, jak to má Praha. ”Snad se v řešení této otázky posouváme,” řekla v interview.

Před válkou utíkají lidé romského původu do evropských států často proto, aby dostávat sociální dávky. Laurenčíková ale například od žen se dozvěděla, že peněžní prostředky častokrát Romové odvezou zpět do svých států. ”Jsou následně odebírány organizovanými skupinami,” oznámila zmocněnkyně.

Klára Šimáčková Laurenčíková/Zdroj: youtube.com

Nemusíme ale všech soudit podle jiných. ”Zároveň jsou v této skupině i lidé, kteří naprosto legitimně utíkají před válkou a potřebují naši pomoc,” uzavřela žena.

Klára Šimáčková Laurenčíková/Zdroj: youtube.com

Nyní její úsilí jsou směřovány na pomoc uprchlíkům z nejvíc zasažených ukrajinských oblastí. Ze zkušenosti pražského stanového městečka chce i v Brně dosáhnout stabilní situaci.

ČTĚTE TAKÉ: OPOZICE VYZÝVÁ RAKUŠANA K RESIGNACI: CO MINISTR VNITRA POLITIKŮM VZKÁZAL

PSALI JSME: „KDYŽ TO ZVLÁDAJÍ KRAJE, TAK TO MUSÍ ZVLÁDAT I PRAHA“: JAN GROLICH KRITIZUJE VEDENÍ PRAHY ZA ROZHODNUTÍ UZAVŘÍT CENTRUM PRO POMOC BĚŽENCŮM

Share