Žila si klidný život a pak se vdala: Teď místo pořádku a pohodlí po celém bytě jsou rozptýleny věci manžela

Zdálo by se, žila žena normální život, chodila do práce, zdokonalovala se, sportovala a pak se vdala. A teď místo pořádku a pohodlí v celém bytě jsou rozptýleny manželovy věci: ponožky, košile, špinavé nádobí apod.

V noci se jí zdálo, že košile musí žehlit každý den. Také musí vymyslet, co denně má uvařit. Proč na sebe vzala takovou zodpovědnost? Jen pro podporu. Žena se chce cítit bezpečně a v tom hraje důležitou roli muž. Doufá v emocionální, morální a finanční podporu.

Svatba/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Jak je ale možné žít s člověkem, který vás uráží a ponižuje? Den po dni se stále více žen obrací na psychologa s takovým problémem. Mají jednu jedinou otázku: „Co mám s tím dělat?“.

Některé z nich se zoufale snaží odpovědět mužům stejným způsobem, ale zjevně prohrávají tento boj a nadále tiše tolerují. Jak se z této nelehké situace dostat? Kde je východ?

Svatba/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Je třeba si uvědomit jednu jednoduchou pravdu: člověk nemůže být respektován, pokud sám sebe nerespektuje. Pokud žena toleruje všechny křivdy – nemá sebeúctu. Proč tolik žen tento postoj toleruje?

Možná jsou finančně závislí na muži. Nejsou připraveni na samostatný život, proto tolerují. Nejsou ochotni pracovat a vydělávat peníze. Nebo mají s manželem jeden byt nebo dům nebo společné děti. Vůbec se nechce opustit rodný dům nebo připravit děti o otce.

Rodina/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Drahé ženy, vše je ve vašich rukou! Je třeba zahájit proces postupné obnovy sebeúcty. Zbavte se závislosti.

Manžel s manželkou/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: PŘÍBĚH ZE ŽIVOTA: „MANŽELOVI BYLO JEDNO, ŽE MÁME ZA SEBOU 27 LET MANŽELSKÉHO ŽIVOTA. ODEŠEL ZA MILENKOU“

PŘIPOMÍNÁME: TÉMĚŘ 30 LET ŽIJÍ MANŽELÉ NA PLOVOUCÍM OSTROVĚ, KTERÝ SAMI POSTAVILI

Share