Zeman se vyjádřil k dodávkám plynu a ropy z Ruska: “Ale toto vše ve světle agrese prostě mizí“

Český prezident Miloš Zeman byl znám svým kladným přístupem k Ruské Federaci. Během posledních svou měsíců v souvislosti s invazí Ruska na území Ukrajiny, svůj názor změnil.

Miloš Zeman/Zdroj: youtube.com

Hlava státu Miloš Zeman před nějakou dobou byl příznivcem Ruska a měl dobrý vztah s prezidentem Vladimirem Putinem. Nyní ale činy Ruska odsuzuje, válka na Ukrajině nepřispěje ruské ekonomice, ani politice.

Miloš Zeman/Zdroj: youtube.com

„Kdyby Rusko nezaútočilo na Ukrajinu, budu nadále tvrdit, že všechny významné země mají být ekonomickými partnery České republiky,“ uvedl politik jeden z důvodů, proč tuzemsko s Ruskem spolupracovalo. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Miloš Zeman/Zdroj: youtube.com

Podle třetího českého prezidenta, by byli Rusové blázni, kdyby zrušili dodávky plynu nebo ropy do území členských státu. Zase ale dodal, že dle dostupných dat české obyvatelstvo nepřeje být dlouhodobě závislé na dodávkách z Ruska.

Miloš Zeman/Zdroj: youtube.com

Změny by pravděpodobně nenastaly, kdyby Rusko nezaútočilo otevřeně na Ukrajinu. Zeman by i nadále podporoval dobrý ekonomický a politický vztah k Ruské federaci. „Ale toto vše ve světle této agrese prostě mizí,“ vyjádřil se český hlava státu.

PSALI JSME: ZEMAN O LETOŠNÍCH PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH: PROZRADIL, KDO JE PODLE NĚJ JEDNÍM Z NEJSILNĚJŠÍCH POLITIKŮ

ČTĚTE TAKÉ: BRITSKÁ ROZVĚDKA: RUSKO DOUFÁ, ŽE ODSTRANÍ TO, CO BRZDÍ JEHO POKROK NA UKRAJINĚ

Share