Zelenskyj navrhl starostům amerických měst udeřit po Putinovi

Od 24. února Rusko použilo proti Ukrajině téměř 2,5 tisíce různých raket a absolutní většina z nich přiletěla po městům, a městské infrastruktuře.

Volodymyr Zelenskyj/Zdroj: youtube.com

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval americké starosty, aby se zbavili tzv. kamarádství s ruskými městy, protože to prospívá neizolovanosti agresora.

Poznamenal, že USA se staly skutečným lídrem mezinárodní podpory Ukrajiny, protože Ukrajinci a Američané stejně chápou nebezpečí tyranie.

Volodymyr Zelenskyj/Zdroj: youtube.com

„Svět viděl různé tyranie. V různých časech. Pod různými vlajkami. A všechny spojuje to, že pošlapávají práva a svobody obyčejných lidí. Tyrani neuznávají práva a svobody místní samosprávy. A většinou přesně svobodní lidé ve městech, kteří volí stále svobodu, mohou změnit historii tyranů,“ zdůraznil Zelenskyj.

Volodymyr Zelenskyj/Zdroj: youtube.com

„Víte, že desítky amerických měst udržují tzv. vzájemnou spolupráci s městy Ruské federace. Chicago a Moskva, Jacksonville a Murmansk, San Diego a Vladivostok. Co vám tyto vazby dávají? Asi nic. Ale Rusku dovolují říct, že ani po vypuknutí takové války není izolovaná,“ zdůraznil ukrajinský prezident.

Volodymyr Zelenskyj/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: BLINKEN ŘEKL, ŽE UKRAJINA VYHRAJE, A VYZVAL PUTINA, ABY OKAMŽITĚ ZASTAVIL AGRESI

PŘIPOMÍNÁME: POLSKO OD ČERVENCE PŘESTANE VYPLÁCET POMOC UKRAJINSKÝM UPRCHLÍKŮM

Share